+ Pokaż spis treści

Wstęp

Open-Sankore: Instrukcja do wersji 2.1.0


Po zainstalowaniu programu aby go uruchomić kliknij dwukrotnie na ikonę skrótu Open Sankore znajdującą się na pulpicie lub poprzez menu Start: Start/Wszystkie programy/Open Sankore.


Po załadowaniu aplikacji, domyślnie otworzy się w trybie pracy – Tablica – ukaże się ten ekran:

 

 

Open Sankore ma cztery różne tryby pracy (I-IV). Wyboru dokonujemy w głównej  belce narzędziowej (I.3. tu na górze), po prawej stronie). Ta część belki narzędziowej jest taka sama każdym z trzech trybów I-III:


 

I. Tablica. Okno główne programu.
II. Sieć Web. Zintegrowana przeglądarka internetowa. Pozwala na przeglądanie stron inernetowych podczas pracy z Open-Sankore.
III. Dokumenty. Biblioteka dokumentów do zarządzania przygotowanymi lekcjami. Tu przechowujemy wszystkie opracowane materiały. Tu możemy dodawać/usuwać dokumenty, organizować je w folderach, importować/eksportować pliki.
IV. Pokaż pulpit. Pokazuje pulpit komputera, a jednocześnie zapewnia dostęp do narzędzi Open-Sankore. Open-Sankore nie jest dostępne w trybie okna. Oprogramowanie będzie zawsze zajmować całą powierzchnię ekranu. Jednakże, zawsze można przełączyć się na "tryb pulpitu" lub "ukryć" (V.5) Open-Sankore.
V. Open-Sankore Menu. Różne opcje i wybór preferencji, zakończenie pracy programu.