+ Pokaż spis treści

Tworzenie detali

TWORZENIE DETALI


Wykrawanie i opcje zarządzania  szczegółami w celu ich uwydatnienia w aktywnym obrazie.

1. Narzędzia do przycinania


Images Actives: Narzędzia do przycinaniaDostępnych jest kilka narzędzi, które pomogą Ci wyciąć większość detali. Narzędzia te to:

  • Lasso: pozwala na precyzyjne przycinanie;
  • Lasso wielokątne: umożliwia cięcie wzdłuż łamanej - kliknij, aby utworzyć punkty. Kliknij dwukrotnie, aby zamknąć łamaną w wielokąt.;
  • Prostokąt: zaznacza fragment prostokątny (lub kwadrat), określony przez jego przekątną;
  • Elipsa: wycina szczegół eliptyczny lub okrągły;
  • Marker: wyróżnienie przy przesuwaniu kursora. Można dostosować jego rozmiar i kształt (usuwa je krzyżyk na prawo od narzędzi tnących).
  • Możesz usunąć swój detal, klikając na przycisk z czerwonym krzyżykiem, na dole ekranu.

2. Kadrowanie w zewnętrznej aplikacji


Możesz użyć bardziej precyzyjnych sposobów przycinania korzystając z oprogramowania do przetwarzania obrazu. Szczegóły tworzone muszą być zapisane w formacie, który obsługuje przezroczystość: PNG lub GIF.


Aby zaimportować, w tej samej zakładce "Tworzenie detali"  kliknij ikonę "IMG +"  poniżej listy szczegółów.


Dalej traktuj te detale tak, jak te normalnie importowane przy użyciu funkcji Szczegóły. Ponadto, można przenieść te detale w obrazie poprzez wybranie i przeciągnięcie myszą.


Zaleca się uzyskiwanie swoich detali poprzez usunięcie nieużywanych części obrazu bez przycinania obrazu oryginalnego. Szczegół będzie miał takie same wymiary jak podkład ale będzie przezroczysty na większej powierzchni.

Dzięki temu, można zaoszczędzić konieczności pracy przy przesuwaniu swoich detali w celu ich dokładnej lokalizacji w Aktywnym obrazie.

3. Zarządzanie zoom


Images Actives: Ramka zoomable detailWszystkie szczegóły mogą być powiększane (Detail zoomable) lub nie. Usunięcie zaznaczenia tego pola wyłącza funkcję "Powiększ" w odniesieniu do detali, których to dotyczy. Symbol "lupa" obok tytułu takiego detalu zostanie usunięty.
Szczegół nigdy nie będzie powiększony poza własną definicję co uwidoczniłoby piksele.

Dlatego, jeśli obraz nie jest wystarczająco duży, wyłącz powiększanie szczegółów:  nie ma to wpływu lub wręcz zmniejsza wielkość detalu, zamiast powiększyć!

4. Korzystanie z ikon


Images Actives: Dostęp do Menu Ikonki (poniżej listy detali)Ta opcja pozwala na dodawanie komentarza (lub pytania), które nie są związane z konkretnym obszarem obrazu. "Ikonka" w aktywnym obrazie reaguje tak jak "detal" (zakładka w harmonijce, dodatkowy przycisk). W opcjach: chmurki i audio, pojawia się na obrazie symbol Ikonki i jest klikalny. Ikony są poniżej listy szczegółów. Możesz umieścić ich tyle, ile potrzebujesz. Wybierz ikony, które najlepiej nadają się do obrazu, a następnie przesuwaj je na obrazie.


Ikonki nie podlegają powiększeniu ale możesz dowolnie je porządkować i łączyć komentarze.


W trybach "przyciski" i "harmonijka", ikony nie są widoczne, ale powstaje dodatkowy przycisk lub zakładka, które nie są związane z żadnym szczegółem obrazu.