+ Pokaż spis treści

TimelineJS

Timeline JS


Jak to działa?


TimelineJS jest narzędziem open-source, które pozwala każdemu na budowę wizualnie bogatych, interaktywnych osi czasu. Początkujący mogą stworzyć harmonogram używając wyłącznie arkuszy kalkulacyjnych Google. Eksperci mogą wykorzystywać swoje umiejętności JSON do tworzenia własnych instalacji, zachowując podstawowy wygląd i funkcjonalność TimelineJS.


Źródła


TimelineJS może korzystać z mediów z różnych źródeł i posiada wbudowane wsparcie dla Twitter, Flickr, Google Maps, YouTube, Vimeo, Dailymotion, Vine, Wikipedia, SoundCloud i więcej.


Stwórz Oś czasu


TimelineJS działa na każdej stronie lub blogu. Możesz zbudować własną oś w czterech prostych krokach.
 

 

 1. Stwórz swój arkusz kalkulacyjny

  Zbuduj nowy arkusz kalkulacyjny Google za pomocą szablonu. Wstaw daty, tekst i linki do mediów w odpowiednich kolumnach. Uwaga: W arkuszu kalkulacyjnym nie należy zmieniać nagłówków kolumn, usuwać kolumn i zostawiać pustych wierszy.
   
 2. Opublikuj w internecie

  W menu arkusza wybierz polecenie "Opublikuj w Internecie".
  W następnym oknie zaznacz "Automatycznie opublikuj ponownie po wprowadzeniu zmian" Odznacz wszystkie pozostałe pola. Kliknij "Rozpocznij publikowanie" Da to adres URL, do umieszczenia w pliku HTML.
   
 3. Skopiuj i wklej URL arkusza w polu generatora (na stronie źródłowej) i ewentualnie dostosuj parametry.
   
 4. Zamieść kod na swojej stronie.

  Skopiuj kod do osadzenia i wklej go na swojej stronie internetowej, na której chcesz wyświetlić TimelineJS (jak wideo YouTube).


Remix z tłumaczeniem strony producenta.

(Wyłącznie w celach informacyjnych. Wszelkie czynności wykonuj na stronie źródłowej)