Wyłącznik 1 (S1):
Wyłącznik 2 (S2):
pokaż/ukryj opis

Diagramy mocy - połączenie mieszane

Symulacja pokazuje diagramy mocy dla obwodu z rezystorami połączonymi w układzie mieszanym. Koncepcja diagramów mocy została przedstawiona w The Physics Teacher z września 2018, przez Daryl McPadden, Jason Dowd i Eric Brewe, w artykule pod tytułem "Power Boxes: New Representation for Analyzing DC Circuits".

Symulacja pokazuje diagramy mocy dla obwodu z trzema rezystorami i dwoma wyłącznikami. Kiedy przełącznik 1 jest zamknięty, ta gałąź ma zerową rezystancję i cały prąd przepływa przez przełącznik 1, przy braku prądu płynącego przez rezystor 2 lub 3. Sytuacja jest bardziej interesująca kiedy wyłącznik 1 jest otwarty. W takim przypadku spróbuj ustawić wszystkie rezystory na ten sam opór, a następnie spróbuj przewidzieć, co się stanie, gdy przełącznik 3 jest zamknięty. W szczególności, co stanie się z rezystorem 1 (niebieski).

W lewym górnym rogu czarny obszar na diagramie mocy pokazuje moc dostarczaną do obwodu przez baterię. Po prawej widzimy (indywidualnie) moc rozpraszaną w postaci energii cieplnej i/lub światlnej przez trzy rezystory/żarówki. Zwróć uwagę na grubą czarną linię na dole tych diagramów, wskazującą, że w dolnym przewodzie obwodu nadal płynie prąd, chociaż po przejściu prądu przez rezystor potencjał prawie się nie zmienia (opór przewodnika jest bliski zera).

Diagram mocy w lewym dolnym rogu jest zestawieniem dla całego obwodu, pokazującym, gdzie moc w obwodzie jest wydzielana.

Zmieniaj ustawienie suwaków, aby zobaczyć jaki wpływ na diagramy mocy mają zmiany napięcia baterii i oporów rezystorów. Dodatkowo, użyj przycisków, aby otworzyć lub zamknąć wyłącznik.

Symulacja napisana przez Andrew Duffy'ego i opublikowana po raz pierwszy 2 stycznia 2019.

Creative Commons License
Ta praca autorstwa Andrew Duffy jest dostępna na licencji CC BY-SA 4.0.
Źródło.