pokaż/ukryj opis

Diagramy mocy - połączenie szeregowe RC

Symulacja pokazuje diagramy mocy dla obwodu z rezystorem i kondensatorem, połączonymi szeregowo. Koncepcja diagramów mocy została przedstawiona w The Physics Teacher z września 2018, przez Daryl McPadden, Jason Dowd i Eric Brewe, w artykule pod tytułem "Power Boxes: New Representation for Analyzing DC Circuits".

Symulacja pokazuje diagramy mocy dla obwodu z rezystorem połączonym szeregowo z kondensatorem. Kondensator jest początkowo nienaładowany. W lewym górnym rogu, pole powierzchni czarnego słupka pokazuje moc dostarczaną do obwodu przez baterię. Po prawej widzimy (indywidualnie) moc rozpraszaną jako energia cieplna i/lub światło przez rezystor/żarówkę i szybkość dostarczania energii do kondensatora. Zwróć uwagę na grubą czarną linię na dole tych diagramów, wskazującą, że w przewodzie nadal płynie prąd, chociaż po przejściu prądu przez rezystor lub kondensator potencjał prawie się nie zmienia (opór przewodnika jest bliski zera).

Diagram mocy w lewym dolnym rogu jest zestawieniem dla całego obwodu, pokazującym przegląd mocy w obwodzie.

Zmieniaj ustawienie suwaków, aby zobaczyć jaki wpływ na diagramy mocy mają zmiany napięcia baterii, oporu rezystora i pojemności kondensatora.

Creative Commons License
Ta praca autorstwa Andrew Duffy jest dostępna na licencji CC BY-SA 4.0.
Źródło.