+ Pokaż spis treści

The Physics Aviary

The Physics Aviary


The Physics Aviary
 to ogromna, ciągle rozwijana, kolekcja interaktywnych  symulacji i animacji przedstawiających zjawiska fizyczne i prawa nimi rządzące. Tworzona przez wykładowcę fizyki w Delsea Regional High School  Franka McCulley'a, pod kątem pracy ze studentami.


Wirtualne doświadczenia, gry, zadania i problemy z losowo generowanymi danymi dotyczą większości zagadnień szkolnych z fizyki.


Sukcesywnie tłumaczymy je i udostępniamy, również na naszym portalu.


Jeżeli na stronie źródłowej dostępna jest aplikacja z kilkoma wersjami językowymi, a chcemy żeby otwierała się od razu w języku polskim, bez konieczności przełączania wystarczy zmodyfikować link do niej. W adresie na końcu, bezpośrednio po słowie index należy dopisać literę p. Np.:


Impulse Lab: http://www.thephysicsaviary.com/Physics/Programs/Labs/ImpulseLab/index.html

Popęd siły, a zmiana pędu: http://www.thephysicsaviary.com/Physics/Programs/Labs/ImpulseLab/indexp.html


Thomas Jefferson, mal. Rembrandt Peale (fot. Wikimedia)Autor udostępnia zasoby bez opłat i reklam, kierując się myślą Thomasa Jeffersona:


“Człowiek, który otrzymuje ode mnie jakiś pomysł, otrzymuje przepis, nie pomniejszając mojego własnego – podobnie jak ten, kto odpala swoją świeczkę od mojej, zyskuje światło bez uszczerbku dla mojego. (...)


To, że idee powinny szerzyć się swobodnie od jednej osoby do innej na całej kuli ziemskiej gwoli moralnego i wzajemnego kształcenia ludzi oraz poprawy ich kondycji, wydaje się szczególnie i dobrowolnie zaprojektowane przez przyrodę...”