+ Pokaż spis treści

Tekst

Tekst


Images Actives: Pięć pól wpisu metadanychMetadane


W celu ochrony własności intelektualnej, do wybranego obrazu  powinny być dołączone Metadane.


Pięć metadanych (zgodnie z "Dublin Core", międzynarodowego standardu opisu dokumentów cyfrowych) należy wpisać w zakładce "Obraz": "Nazwa pliku", "Autor obrazu", "Data obrazu"," Prawa do obrazu ","Źródło obrazu".


Podczas oglądania, pojawiają się one w okienku metadanych w dolnej części aktywnego obrazu.


Formatowanie tekstu


Umieść kursor w tekście, który ma być sformatowany. Powyżej tytułu aktywnego obrazu, wybierz czcionkę, rozmiar i kolor tekstu.

Images Actives: Formatowanie pola opis ogólny

 

Formatowanie dotyczy całego wybranego pola tekstowego. W obecnej wersji oprogramowania nie jest możliwe zastosowanie specjalnego formatowania do fragmentu tekstu.Importowanie czcionek

Images Actives: Przycisk importuj czcionkęPowyżej tytułu aktywnego obrazu, obok menu wyboru czcionki, kliknij na przycisk "importuj czcionkę". Otworzy się okno, aby przeglądać i importować potrzebną czcionkę w formacie ".ttf". Będzie ona dostępna w wyborze czcionki w menu. Jest wbudowana w plik ".xia" .

Jeżeli po dodaniu nowej czcionki, nie jesteś już w stanie eksportować animacji oznacza to, że czcionka ta nie jest obsługiwana przez menedżerów czcionek dostarczonych domyślnie.
Jeżeli chcesz korzystać z dowolnej czcionki, zapoznaj się z sekcją "Pobierz i zainstaluj" na stronie Images Actives aby zainstalować dodatkowe części kompilatora Flex.Pytania-odpowiedzi i blokada

W trybie "Quiz" w zakładce "Utwórz szczegóły", podczas tworzenia detali, wprowadź pytania.
Wpisz odpowiedzi w zakładce "Komentarze".

Aby zablokować odpowiedź, zaznacz "Kod dostępu do odpowiedzi” i wpisz kod (jedna do sześciu cyfr).


Images Actives: Wprowadzanie kodu dostępu do odpowiedzi

Podczas przeglądania kod jest wymagany przy pierwszym pytaniu i to odblokowuje wszystkie następne kwestie. Procedura powtarza się przy każdym wznowieniu aktywnego obrazu.

Uwaga! gdy jesteś w trybie pełnego ekranu, dysk flash nie ma już dostępu do klawiatury. Wyjdź na czas odblokowywania animacji z trybu pełnoekranowego. Jeśli masz problemy z wprowadzaniem numerów, spróbuj klawiatury numerycznej (po prawej) na klawiaturze.