+ Pokaż spis treści

SKETCHOMETRY

Sketchometry


Sketchometry - geometria przez szkice. Intuicyjny program na tablety, komputery stacjonarne i tablice interatywne. Interfejs został przetłumaczony przez nas w całości na polski - jeżeli od razu nie otworzy się w wersji PL, należy dokonać wyboru w menu Ustawienia/Settings.


Dynamiczne oprogramowanie matematyczne do geometrii euklidesowej i  wykresów funkcji. Użytkownik szkicuje punkty, okręgi i linie na ekranie, a sketchometry jest w stanie zinterpretować te kreski i przetworzyć na dokładne obiekty geometryczne.


Aplikacja internetowa sketchometry  jest darmowa i działa na wszystkich nowoczesnych przeglądarkach na tabletach i komputerach stacjonarnych, jak również doskonale nadaje się do wykorzystania przez nauczyciela w klasie na tablicy interaktywnej. Konstrukcje są zapisywane w chmurze. W tej chwili obsługiwane są: Dropbox, Google Drive, SkyDrive i Ubuntu One.


Sketchometry jest budowany w HTML5 (HTML, JavaScript, CSS, SVG, Canvas) i działa w każdej nowoczesnej przeglądarce, np. Firefox, Chrome, Safari, IE 9 +, Opera, dostępnych na Androidzie, iOS i komputerach stacjonarnych w systemie Windows, Mac OS X i Linux.

Dostępnych jest kilka języków w tym przetłumaczona przez nas wersja polska. 

 

Pierwsze kroki   Prosta Eulera 
 

Sketchometry jest oparta na bibliotece open source JSXGraph do matematycznych wizualizacji w przeglądarce internetowej. Wszystkie konstrukcje JSXGraph i stąd także pliki sketchometry mogą być włączone do ebooków w formacie epub3. Wraz z MathJax do składu wzorów torują drogę do naprawdę interaktywnych  e-podręczników z matematyki.