Zajęcia taneczne –
Shuffle Dance i Hip Hop


Shuffle Dance

Taniec polegający na pozornym "ślizganiu się" po parkiecie. Jest to taniec freestylowy. Wyróżniamy dwa podstawowe kroki: running man oraz shuffle. Running man to efekt biegania w miejscu, podobnie jak to wygląda na bieżni. Shuffle natomiast to przesuwanie się na boki. Poza tymi dwoma podstawowymi krokami, w taniec można wplatać kicki (wykopy), spiny (obroty) czy nawet moonwalka. Wraz z rozwojem muzyki elektronicznej rozwinął się też wachlarz gatunków, do których można tańczyć. Są to trance, psytrance oraz hardstyle i ich pochodne. Taniec pochodzi z Australii, z miejscowości Melbourne, stąd jego nazwa Melbourne Shuffle.


HIP HOP

Hip-Hop to niezwykle dynamiczny i energiczny „taniec ulicy” łączący i asymilujący techniki takie jak locking, popping, funk i house. Największą popularność zdobył dzięki teledyskom i koncertom wykonawców z kręgu muzyki hip-hop, soul, R N B, pop.

Charakterystyczne cechy hip-hopu to izolacje i plastyczna praca górnej partii ciała, umiejętne wykorzystanie przepony oraz nisko ugięte kolana. Taniec hip-hopowy w dużym stopniu opiera się na improwizacji tańczącego. Bardzo ważna jest także mimika twarzy, która stanowi dopełnienie ruchów ciała.

 

Instruktor:
Agnieszka Kurek

Termin zajęć:
Poniedziałek, 17:00-17:55, Shuffle Dance, 13-15 lat.
Poniedziałek, 18:00-18:55, Hip Hop z elementami Shuffle Dance, 10-12 lat.
Poniedziałek, 19:00-19:55, Shuffle Dance, 15-19 lat.

Odpłatność:
Koszt zajęć w skali miesiąca – 100zł
Dla Uczniów szkół Fundacji Nauka i Wiedza – 3 rodzaje zajęć w ramach czesnego

Kontakt w sprawie zapisów:
e-mail: akademia@edukator.pl
telefon: +48 668 009 790

 

Dodaj do swoich materiałów
Morze możliwości
na edukator.pl
Narzędzia, zasoby, komunikacja, współpraca. Zarejestruj się. Twórz, gromadź zasoby i dziel się nimi.
Morze możliwości na edukator.pl