Materiały dydaktyczne. Do pobrania! Za darmo.
Tylko dla szkół i nauczycieli

Szanowni Państwo,

będziemy systematycznie udostępniać ciekawe materiały edukacyjne dla nauczycieli do wykorzystania na lekcjach, które będzie można pobrać i używać na lekcjach bez konieczności połączenia z Internetem.

Pierwszy transza materiałów to PAKIET BEZPIECZEŃSTWA programu KURSOR, który zawiera:

  • 9 filmów animowanych - Seria Krasnoludki. Filmy te w lekki i dowcipny sposób podejmują zagadnienia bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.
  • E-book dla nauczycieli - zawiera scenariusze lekcji z wykorzystaniem filmów Krasnoludki, przewodniki dla nauczycieli i uczniów oraz szereg innych atrakcyjnych wizualnie treści.
  • Gra - Rufus w opałach - gra decyzyjna, która jest znakomitym materiałem dydaktycznym dla uczniów. Może być rozgrywana w klasie, w grupach, indywidualnie. Fabuła gry wymusza podejmowanie szeregu decyzji, które zmieniają losy głównego bohatera Rufusa.

Aby pobrać materiały, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Na mail szkolny podany przez placówkę w bazie SIO - System Informacji Oświatowej zostanie wysłany mail aktywacyjny. Po potwierdzeniu, że o materiały zwraca się szkoła, zostanie udostępniony Państwu strona, z której będzie można pobrać materiały.

Nauczyciele mogą także indywidualnie zgłaszać chęć pobrania naszych materiałów i korzystać z nich w codziennej pracy. Każda osoba musi być:

  • zarejestrowanym użytkownikiem naszego portalu - edukator.pl
  • oraz Edukatorem - zarejestrowanym nauczycielem, który pracuje w konkretnej szkole i którego tożsamość i związek ze szkołą szkoła potwierdziła

Pobrane treści można wykorzystywać w pracy szkolnej bez możliwości publikacji.

Zaloguj się
Utwórz hasło
Odzyskaj hasło
Zgłoś szkołę
Napisz do nas
Chcę przystąpić do Ogólnopolskiej Inicjatywy Edukacyjnej KURSOR, upowszechniającej zasady bezpiecznego korzystania z nowych technologii w edukacji.
Na podany poniżej adres zostanie wysłany e-mail z potwierdzeniem utworzenia hasła.
Na podany poniżej adres zostanie wysłany e-mail do odzyskania hasła.
Wyszukaj szkołę wpisując kod pocztowy lub nazwę miejscowości, w której się znajduje.
NASK
OIE KURSOR
Fundacja Nauka i Wiedza