+ Pokaż spis treści

RK: Olga Bołądź

Rok szkolny 2013/14
[-]

"Rozmowy kontrolowane" z Olgą Bołądź


"Mów mi Olga" – to były pierwsze słowa, które usłyszała Ines z Uczniowskiego Organu Prasowego "Inicjatywy" po oficjalnym rozpoczęciu naszych "Rozmów kontrolowanych", których gościem była jedna z naj…, naj…, naj… i naj… aktorek młodego pokolenia: Olga Bołądź.


Pani Olga… przepraszamy… po prostu Olga zdradziła nam między innymi takie oto sekrety:

"Rozmowy kontrolowane" z Olgą Bołądź


Jaką swoją rolę najbardziej przeżywała?


Zdecydowanie Agaty Mróz (zmarłej w 2008 roku na białaczkę 26-letniej polskiej siatkarki) w filmie "Nad życie". Olga cały czas obawiała się, żeby nikogo nie urazić; wiedziała przecież, że film na pewno oglądać będą przyjaciele i rodzina Agaty. Kiedy musiała zrobić kilka kolejnych dubli sceny, w której bohaterka żegna się przed operacją z mężem i dopiero co urodzoną córeczką, aktorce napływały do oczu zupełnie "nieodgrywane" łzy.


Pracę jakiego aktora podziwia?


Na przykład Daniela Day-Levisa, który do roli potrafi przygotowywać się nawet dwa lata, nie tylko starając się bardzo głęboko wniknąć w świat odgrywanej postaci, ale wręcz żyjąc jak ta postać. Olga również przy "Skrzydlatych świniach" była "podszkalana" przez najprawdziwszych kibiców Polonii Warszawa, a obecnie, wcielając się w rolę agentki służb specjalnych, wiele czasu spędza na siłowni i poddaje się diecie białkowej. Obecna fryzura "na jeża" to też z okazji tego występu.


Jak stawała się aktorką?


Studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie, ale ciągle przyjeżdżała na castingi do Warszawy, która jawiła się jej wtedy jako miejsce skrajnie niesympatyczne (niewyremontowany Dworzec Centralny, ponure zabudowania wytwórni filmowej na Chełmskiej).


Kształciła się też w USA, gdzie niejednokrotnie nachodziły ją myśli, że nie spodoba się już nigdy na żadnym castingu i pozostanie jej praca kelnerki.


Najmilej było w Barcelonie. Trafiła tam w ramach programu Erasmus i przeżyła urocze pół roku. Głównie na plaży.


O jakich wyzwaniach aktorskich marzy?


W Polsce chciałaby zagrać u Wojciecha Smarzowskiego, a za granicą u Pedro Almodovara. Byłoby też wspaniale wystąpić w jednym filmie lub spektaklu z Januszem Gajosem. No i w jakiejś amerykańskiej superhiperprodukcji z wybuchami i autami wzlatującymi pod niebo.


Który ze swoich filmów szczególnie by poleciła?


Przede wszystkim „Czas honoru”. Bohaterowie stają tam co chwila przed tak ekstremalnymi (a jednocześnie prawdziwymi!) wyborami, że nie da się tego porównać z "powszednimi" konfliktami w polskich serialach, których akcja toczy się współcześnie. Wprawdzie bohaterka grana przez Olgę (UWAGA, SPOILER!!!) padła od kuli w odcinku nr 77, ale aktorka i tak pojawi się jeszcze w tym filmie, gdyż akcja następnej serii toczyć się będzie kilka lat wcześniej; konkretnie podczas powstania warszawskiego.


W rolach prowadzących "Rozmowy kontrolowane" debiutowały wschodzące gwiazdy Uczniowskiego Organu Prasowego "Inicjatywy": Claudia Convertini i Ines Możdżyńska. Doskonałe w każdym calu. I po cóż nam ustawa o parytetach płci, kiedy mamy takie dziennikarki?!POSTSCRIPTUM


Zasłyszane od gimnazjalisty po spotkaniu z Olgą Bołądź:


UWAGA, SPOILER!!!


Jak Karkowski zabił tę piękną Celinę, to się naprawdę wnerwiłem i tak czekałem, czekałem, czekałem i myślałem, czy dopadną go w ostatnim odcinku. No i w końcu doczekałem się: zastrzelili łobuza!

 


Zobacz koniecznie!