+ Pokaż spis treści

RK: Mateusz Kijowski

Rok szkolny 2015/16
[-]
Rok szkolny 2015/16
[-]

ZAŁOŻYCIEL KOD-U MÓWIŁ SAM ZA SIEBIE


Tak mówią Ci, którym ON się nie spodobał:


Tak, to jest nowa Targowica. Nie dotyczy to tylko tych „obrońców demokracji”. To tylko jeden z przejawów sił, które przy pomocy zagranicznej próbują coś tu osiągnąć. Przecież w ten sposób można wpłynąć na zdestabilizowanie polskiego pieniądza. Tak więc tu analogie z Targowicą narzucają się zupełnie naturalnie.
 

(Bogusław Wolniewicz)


Alimenciarstwo jest okradaniem własnych dzieci. Jest także formą przemocy ekonomicznej. I, przede wszystkim, jest łamaniem prawa. Jeśli Mateusz Kijowski chce bronić w kraju praworządności, niech go opatrzność strzeże przed jego kumplami - obrońcami. Proponuję, żeby skorzystał z licznych kontaktów, które ostatnio nawiązał i rozejrzał się za dobrze płatną robotą, by jak najszybciej wybrnąć z tej żenującej sytuacji.
 

(Paulina Młynarska)


A tak Ci, którym ON się spodobał:


Załóżmy, że wszystkie zarzuty wobec Mateusza Kijowskiego z tabloidów i portali prawicowych, te alimentacyjne i wszelkie inne, są prawdziwe. To co to właściwie znaczy? To on, zupełnie zwykły człowiek, a nie żadna krystaliczna postać, zorganizował Komitet Obrony Demokracji i wyprowadza dziesiątki tysięcy ludzi na demonstracje. Zwykły facet, a nie bohaterowie dysydenci, jak Kuroń czy Michnik. Mieliśmy taki cud dysydencki w historii jak oni i bez nich nie sposób sobie wyobrazić końca komunizmu. Ale ostatecznie to zwykli ludzie decydują. Bez Wałęsy nie byłoby „Solidarności”. Borusewicz musiał mieć Wałęsę, właśnie dlatego, że Wałęsa nie był aniołem, był jak każdy. Kijowski to znacznie gorsza wiadomość dla Kaczyńskiego niż jakiś nowy Jacek Kuroń.
 

(Sławomir Sierakowski)


Powiem brutalnie: w Polsce od pokoleń mężczyźni zostawiają kobiety z dziećmi i idą na wojnę. Jak jest sytuacja, którą oceniamy jako wyższą konieczność, np. obrony demokracji albo wolności, to rodzina cierpi! I jeżeli człowiek decyduje się zapłacić tak ogromną cenę, by zrobić coś dla kraju jak pan Kijowski, to tym bardziej należy mu się szacunek i uznanie!
 

(Jacek Żakowski)A kto chce posłuchać, co mówił on sam, może zapoznać się z przygotowanym przez nas materiałem, bowiem na „Rozmowy kontrolowane” przybył tym razem gość z samego centrum frontu walki ideologicznej, o czym świadczą powyższe cytaty (a to i tak nie są jeszcze te najskrajniejsze). Serdecznie zachęcamy każdego do dorzucenia swoich trzech groszy w formie „facebookowego” lub „youtubowego” komentarza.


W imieniu Uczniowskiego Organu Prasowego „Inicjatywy” rozmowę z p. Mateuszem Kijowskim – założycielem i liderem Komitetu Obrony Demokracji - prowadzili Wiktor Hys i Jorgo Tsiantos.