+ Pokaż spis treści

RK: J. Pawłowski

Aktor rozrywany na strzępy


Donosimy uprzejmie, że z takim szałem dawno już (a właściwie, mówiąc całkiem szczerze, to nigdy) na naszych „Rozmowach kontrolowanych” do czynienia nie mieliśmy! Publiczność siedziała jak zaczarowana ściśnięta „bark w bark”, a po spotkaniu pragnienia zdobycia autografu, pstryknięcia selfie i dotknięcia żywego gwiazdora nie tylko sięgnęły zenitu, ale nawet ów zenit bardzo znacznie przekroczyły.


A wszystko to dlatego, że zaproszenie naszego Uczniowskiego Organu Prasowego „Inicjatywy” zechciał przyjąć Pan Józef Pawłowski (a ściślej rzecz ujmując: Józef Pawłowski, gdyż czcigodny gość bardzo szybko przeszedł z wszystkimi na „ty”) - odtwórca głównej roli w filmie „Miasto 44”.


Obiecujemy, że każdy kto obejrzy nagranie „Rozmów kontrolowanych” z 5 listopada 2014, dowie się między innymi:


  • czy jakiś wpływ wywarł na Józefa Pawłowskiego jego dziadek (pięciokrotny mistrz olimpijski w szermierce, aresztowany przez komunistyczne władze za współpracę z amerykańskim wywiadem)? I jeśli tak, to jaki, a jeśli nie, to dlaczego?
  • w jaki sposób uczestnicy powstania warszawskiego podnoszą broń oraz co w ich nomenklaturze oznaczają słowa „potwierdzony” i „niepotwierdzony”?
  • czy „Biedronka” przeżyła powstanie warszawskie, czy też nie i dlaczego w filmie niezbyt dobrze to widać?
  • jakiego rapera Józef Pawłowski uwielbia i czy wśród naszych uczniów też znaleźli się rapera owego wielbiciele?
  • czy w pracy nad rolą Stefana artysta stosował metodę Konstantego Stanisławskiego? (jeśli ktoś nie wie, co to za metoda, albo do której klasy właściwie chodzi ten cały Stanisławski, niech się nic a nic nie martwi – tego też się tego z naszego nagrania dowie).