+ Pokaż spis treści

RK: Debata samorządowa


„Nie możemy się całkowicie odrywać od naszej tożsamości, od naszej historii. Oczywiście zgadzam się, że nie powinniśmy gloryfikować niektórych osób i niektórych armii, ale jest to część naszego miasta,naszego kraju. Ja bym wolała skupić się na kwestiach przyszłości niż na tym, co postulują kandydaci na radnych i prezydenta postulujący budowę nowych pomników smoleńskich, a burzenie tych, które im się nie podobają.”


Kinga Gajewska – kandydatka Platformy Obywatelskiej do Sejmiku Województwa Mazowieckiego


„Nie słyszałem o takim polskim polityku, który chciałby teraz stawiać pomnik Stalinowi czy Leninowi, ale pomniki już istniejące należą do historii tego kraju i tego miasta. Nie widzę powodu, żeby je dziś burzyć lub przenosić.”


Kamila Wronowska – kandydatka lewicy do Sejmiku Województwa Mazowieckiego


„Naszym sztandarowym projektem (jak ktoś by chciał, może poczytać program) nie jest wcale burzenie komunistycznych pomników. To jest projekt poboczny, który też trzeba zrealizować. Porównać to można do takiej sytuacji: budujemy nową ulicę i przy okazji chcemy załatać dziurę w chodniku obok. Wtedy ktoś powie: „Nie chcą zbudować nowej ulicy, tylko chcą tę dziurkę w chodniku załatać!”. Na początku w naszym programie są komunikacja i szpitale, ale z komunistycznymi pomnikami też coś trzeba zrobić. Zauważmy, że nie ma w Warszawie pomników Bismarcka ani Adolf Hitler Platz.”


Jakub Roguski – kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Rady Gminy Ursynów


16 października 2014 – cztery i pół tygodnia przed ósmymi w III Rzeczypospolitej wyborami samorządowymi - nasz Uczniowski Organ Prasowy „Inicjatywy” zorganizował otwartą i niecenzurowaną debatę polityczną.


Jeśli chcesz zobaczyć, jak kandydaci do samorządów spierają się między innymi o to:
 

  • czy profesor Bogdan Chazan słusznie został zwolniony,
  • czy metro budować nad czy pod Wisłą,
  • czy jak jest mniej dzieci, to musi być mniej szkół,


zobacz film!

O CZTERECH ŚPIĄCYCH I INNYCH SPRAWACH PRZEDWYBORCZYCH