Proszę czekać, trwa ładowanie prezentacji Trwa wczytywanie
Proszę czekać, trwa generowanie podglądu Trwa wczytywanie
CAŁE ŚRODOWISKO EDUKACYJNE

NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W DYDAKTYCE

BEZPIECZNE KORZYSTANIE Z INTERNETU
PREZENTACJE
Materiały, przygotowane przez specjalistów z NASK i FNiW. Mogą zostać wykorzystane przez nauczycieli do przeprowadzenia zajęć w starszych klasach szkoły podstawowej oraz w szkołach ponadpodstawowych.
CYBERPRZEMOC
Przemoc z udziałem Internetu i nowoczesnych technologii


20% uczniów doświadczyło cyberprzemocy


Ofiara – Sprawca – Świadek


Szkolna procedura reagowania

ZACHOWANIA RYZYKOWNE
Seksting


Nadużywanie internetu


Hazard online


Gry z mikropłatnościami


Ochrona danych i prywatności

GRA EDUKACYJNA
Gra edukacyjna "RUFUS W OPAŁACH" pozwala zobaczyć, na jakie niebezpieczeństwa natrafia młody użytkownik nowoczesnych technologii i pokazuje, jak reagować w trudnych sytuacjach.
FILMY ANIMOWANE
Krasnoludki 2.0 to animacje, które w lekki i dowcipny sposób pokazują wybrane zagrożenia, z jakimi mogą się zetknąć korzystający z nowoczesnych technologii.
SPOTY
O BEZPIECZEŃSTWIE
Uzupełnienie treści przedstawionych w filmach animowonaych; mogą być też wykorzystywane na lekcjach jako samodzielny materiał.
PRZEWODNIKI
Podsumowanie dwóch bardzo istotnych dla bezpiecznego korzystania z Internetu tematów - dbania o hasło i zachowania prywatności.

SZKOLENIA
Szkolenia to połączenie wiedzy zawartej w prezentacjach z testem internetowym. Oglądaj prezentacje i odpowiadaj na pytania.
NOWOCZESNE TECHNOLOGIE
TIK EDUKATOR wspiera wykorzystywanie technologii informacyjnych i komunikacyjnych (TIK-ICT) w nauczaniu, a także podniesienie kompetencji w zakresie nauk ścisłych.

Głównym celem jest zgromadzenie w jednym miejscu materiałów i programów potrzebnych do stworzenia ciekawych lekcji bogatych w interaktywne i multimedialne elementy, oraz wskazanie i opis podstawowych narzędzi.

JAK TO SIĘ ROBI?

JAK SIĘ TO WSZYSTKO ZACZĘŁO?
Pilotaż programu realizowany był w roku szkolnym 2012/13. Wzięli w nim udział nauczyciele i uczniowie szkół podstawowych z Warszawy-Ursynowa.
preloader
Czas trwania slajdu sekund
Poprzedni
Następny
Sprawdź
Wczytywanie...
Włącz autoodtwarzanie
Opis do slajdu
Źródła
Opis do slajdu
[x]