+ Pokaż spis treści

Popcorn.js

popcorn.js


Popcorn.js to multimedialny framework HTML5 napisany w JavaScript dla programistów, filmowców, twórców stron internetowych i każdego, kto chce tworzyć w Internecie, osadzone na osi czasu, interaktywne media. Popcorn.js jest częścią projektu Mozilli Popcorn.


Popcorn.js może być używany z HTML5 audio i wideo, YouTube i Vimeo, SoundCloud, itp. Posiada też wtyczki umożliwiające łatwe włączanie treści z popularnych witryn internetowych i usług takich jak na przykład Wikipedia, Facebook czy Google Maps.


Podstawową zaletą jest możliwość łączenia materiałów z sieci i tworzenie bogatego w różnorodne treści, a jednocześnie spójnego, interaktywnego przekazu.


Popcorn Maker dostarcza graficzny interfejs, który pozwala tworzyć interaktywne filmy bez konieczności kodowania, wykorzystując gotowe szablony i wtyczki.


Mark Surman z Mozilli tak reklamuje projekt; „Popcorn korzysta z JavaScriptu, by połączyć media społecznościowe, kanały informacyjne, wizualizacje danych i inne treści bezpośrednio z wideo online, wprowadzając web do filmu w czasie rzeczywistym. (…). Efektem jest nowa forma kina, które działa tak, jak działa sam Web – jest ono interaktywne, społecznościowe i wzbogacone kontekstem czasu rzeczywistego i możliwościami, które ewoluują długo po tym, jak zakończono kręcenie samego filmu”.

[cytat za Webhosting.pl]