Pokazy chemiczne

Czy woda może płynąć w górę? Dlaczego fajerwerki są kolorowe? Jak wytworzyć chmurę? Czy piana może się palić? Jak ukryć tajną wiadomość? Jak nadmuchać balon bez najmniejszego wysiłku? Jak stworzyć nietypowy chemiczny zegar? Czy kiedy coś się pali może... się nie spalić? Jak otrzymać kolor? Jak okiełznać pianowego potwora? Czy gazy coś ważą? Czy są palne, niepalne, wybuchowe? Z czego składa się powietrze? Dlaczego pod wpływem helu mówimy inaczej? Jak stworzyć chemiczny ogród? Czy istnieje lód, który się nie topi?

Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas pokazów, dzięki którym uczestnicy będą mieli okazję przekonać się na własne oczy, że chemia to nie tylko równania i wzory, ale wszystko to, co nas otacza. I wprawia w zachwyt! Wspólnie z uczniami będziemy odkrywać przyczyny rozmaitych zjawisk i przyglądać się efektom rozlicznych eksperymentów; będziemy rozwiązywać zagadki, które pozwolą nam lepiej zrozumieć otaczający nas świat.

W bieżącym roku szkolnym planujemy następujące dodatkowe zajęcia z chemii:

▶️ Dla klas I LO oraz VIII SP - lekcje pokazowe, podczas których uczniowie będą mieli okazję uczestniczyć w serii doświadczeń chemicznych. Spotkania dla każdej z klas odbywać się będą w semestrze zimowym i letnim.

▶️ Dla klas II i III LO (chemia rozszerzona) - lekcje doświadczalne na Wydziale Chemicznym PW obejmujące zakresu materiału matury rozszerzonej z chemii (spotkania dla każdej z klas w semestrze zimowym i letnim).

▶️ W semestrze letnim wybrane klasy udadzą się ponadto na lekcje pokazowe na Wydziale Chemicznym Uniwersytetu Warszawskiego.

O tematyce poszczególnych zajęć oraz ich terminach uczniowie będą powiadamiani na bieżąco.