OER Commons


Otwarte zasoby edukacyjne (OER) to materiały nauczania swobodnie dostępne dla wszystkich. Obejmują pełne kursy, moduły, programy nauczania, wykłady, zadania domowe, quizy, zajęcia laboratoryjne, materiały pedagogiczne, gry, symulacje i wiele więcej zasobów znajdujących się w zbiorach cyfrowych mediów z całego świata.


OER Commons to dynamiczny ośrodek treści cyfrowych, oferujący zestaw pomocy wspierających wdrożenie OER.


Wyszukiwanie zasobów


Przy przeglądaniu zasobów mamy do dyspozycji filtry dotyczące: 
obszaru tematycznego, poziomu edukacyjnego, rodzaju materiału, warunków wykorzystania, źródła treści, podstawowego użytkownika, formatu nośnika, użycia edukacyjnego.
 

Możemy też użyć wyszukiwarki (w wersji zaawansowanej pozwala zawęzić wyszukiwanie poprzez wybór dodatkowych kryteriów z listy - m.in. język).

Konto


Po zarejestrowaniu otrzymujemy konto, pozwalające zapisać wyniki wyszukiwania. Mamy możliwość tworzenia własnych folderów i podfolderów, w których możemy umieszczać zasoby, porządkując je w czytelnych kolekcjach, dokonać ich oceny i dodatkowo opisać.
Możemy dodawać materiały znalezione samodzielnie (po wypełnieniu formularza opisującego zasób), także bezpośrednio z paska przeglądarki, po rzeciągnięciu przycisku Submit OER.


Konto umożliwia także tworzenie własnych zasobów lub remiksowanie istniejących za pomocą narzędzia Open Author


Posiadanie konta umożliwia także uczestnictwo w grupach utworzonych przez innych członków OER Commons lub utworzenie własnej.

Strony przyjazne dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Po kliknięciu: 
mamy możliwość dostosowania wyglądu strony do naszych potrzeb (wielkość czcionki, styl, odstęp między wierszami, kolor i kontrast, wielkość przycisków…)

Open Author


CEL


Open Author stanowi miejsce, gdzie można tworzyć i udostępniać wysokiej jakości otwarte zasoby edukacyjne OZE (OER), takie jak kursy, lekcje, ćwiczenia i prezentacje. Open Author pozwala łączyć tekst, obrazy, dźwięki, pliki i wideo. Wymaga rejestracji.


OER Z OPEN AUTHOR


OER utworzony w Open Author umieszczany jest w OER Commons, sieci nauczania i uczenia się, która zapewnia dostęp do wysokiej jakości zasobów, informacji i narzędzi. Zasoby Open Author mogą być eksportowane w różnych formatach do wykorzystania w systemie zarządzania kursami (CMS) lub w prezentacjach i mogą być drukowane.


PROCES TWORZENIA W OPEN AUTHOR


Należy wykonać 3 kroki w celu utworzenia zasobu w Open Author - Napisz, Opisz, Zatwierdź.

 

  1. Napisz: Projektowanie i tworzenie zasobu edukacyjnego.
  2. Opisz: Opisywanie zasobu, umożliwiające innym dotarcie do niego.
  3. Zatwierdź: Wybór licencji i publikowanie zasobu.

     

 W celu uzyskania pomocy do każdego z tych etapów, zobacz Open Author Help Documentation.


WŁĄCZANIE POP-UPS


Jeśli nie jesteś w stanie zobaczyć w Open Author interfejsu importu Dokumentów Google, oznacza to, że przeglądarka może być skonfigurowana tak, aby blokować wszystkie wyskakujące okna. Chociaż jest to świetny sposób, aby uniknąć niechcianych pop-up podczas przeglądania stron internetowych, może to kolidować z uzasadnionymi ich funkcjami w aplikacjach.


Jak ponownie włączyć wyskakujące okienka:
 


 

Dodaj do swoich materiałów
Morze możliwości
na edukator.pl
Narzędzia, zasoby, komunikacja, współpraca. Zarejestruj się. Twórz, gromadź zasoby i dziel się nimi.
Morze możliwości na edukator.pl