+ Pokaż spis treści

Niewidzialna wystawa

Rok szkolny 2013/14
[-]

NASI GIMNAZJALIŚCI ZOBACZYLI NIEWIDZIALNE


Widziałeś już mówiący zegarek? Maszynę do pisania brajlem? Czy wiesz, czym jest tyflografika? Wyobraź sobie, że całkowicie gaśnie światło… Niewidzialna wystawa to wyjątkowa interaktywna podróż w niewidzialny świat, podczas której będziesz mógł wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, węchu, równowagi… Wytęż zmysły! Zaufaj w ciemno!


Niewidzialna wystawa w Budapeszcie działa od 2007 roku i od tamtej pory odwiedziło ją kilkaset tysięcy osób. Licząc na podobny sukces, w 2011 roku otwarta została w Pradze jej czeska siostra Neviditelná Vystava, która stała się najpopularniejszym programem turystycznym Pragi. Teraz można podziwiać ją w Warszawie.


Na wystawie goście pozyskują informacje za pomocą dotyku, słuchu i węchu oraz poczucia równowagi. W ten sposób mogą w nowej sytuacji, przy braku wzroku, poznać nie tylko trudności z jakimi spotykają się niewidomi, ale również mają okazję stwierdzić, że nawet w ciemności świat może być piękny i pełny.


Nasi gimnazjaliści zjawili się tam 6 czerwca 2014 roku. Zdjęć zrobili niewiele, ale – zważywszy, że była to niewidzialna wystawa – to i tak spore osiągnięcie.