+ Pokaż spis treści

Mozilla Webmaker

Mozilla WebMaker


WebMaker to projekt Mozilla poświęcony upowszechnianiu czynnego podejścia do internetu. Narzędzia , wydarzenia i przewodniki dydaktyczne mają pomóc w samodzielnym tworzeniu treści internetowych i, co ważniejsze, pozwolić zrozumieć, jak działa internet.


Tworzenie stron internetowych to serce projektu. Narzędzia, takie jak Thimble, X-Ray Goggles i Popcorn Maker, mają pomóc tworzyć ciekawe treści podczas zaglądania za kulisy Internetu - od wzbogacania internetowego wideo z Popcornem, poprzez remiksowanie stron internetowych z X-Ray Goggles do tworzenia własnych z Thimble.Zobacz jak działa Internet


X-Ray Goggles pozwalają zobaczyć elementy, które tworzą strony internetowe. Aktywuj Goggles aby zbadać kod dowolnej strony internetowej, a następnie remiksuj elementy za pomocą jednego kliknięcia, wymieniając na własny tekst, zdjęcia i wiele więcej.


Zobacz więcej>Tworzenie stron jest proste


Thimble sprawia, że ​​tworzenie i udostępnianie własnych stron internetowych staje się proste. Napisz i edytuj HTML i CSS bezpośrednio w przeglądarce, a natychmiast zobaczysz podgląd swojej pracy. Udostępnij gotowy projekt za pomocą jednego kliknięcia. Idealne dla początkujących i zaawansowanych.


Zobacz więcej>


Wzbogać internetowe wideo


Popcorn Maker pozwala łatwo remiksować internetowe wideo, audio i obrazy tworząc mashupy, które można umieszczać na innych stronach internetowych. Przeciągnij i upuść treści z sieci, dodaj własne komentarze i linki - i to wszystko w przeglądarce. Filmy Popcorn maker są dynamiczne, pełne odniesień i jedyne w swoim rodzaju.


Zobacz więcej>Twórz własne aplikacje mobilne

Appmaker to darmowe narzędzie do tworzenia osobistych aplikacji mobilnych, nawet jeśli nie umiesz kodować! Łącz, bezpośrednio w przeglądarce, pojedyncze cegiełki, żeby tworzyć i udostępniać niestandardowe aplikacje mobilne.[na podstawie materiałów Mozilla]
Mozilla widzi Internet jako miejsce, które tworzyć może każdy, gdzie dostęp do informacji jest wolny; jako miejsce, gdzie użytkownicy mogą w pełni kontrolować swoje osobiste dane; jako miejsce otwarte, wolne i przejrzyste; jako miejsce, gdzie twórców i odbiorców nie krępują ograniczenia i sztywne zakazy.