+ Pokaż spis treści

MIT App Inventor

MIT App Inventor


App Inventor umożliwia tworzenie aplikacji dla telefonów z systemem Android za pomocą przeglądarki internetowej i podłączonego telefonu lub emulatora.


Budujemy aplikacje poprzez współpracę z:

  • App Inventor Designer, gdzie można wybrać składniki.
  • App Inventor Blocks Editor, gdzie można zbudować bloki programu, które określają, w jaki sposób elementy powinny się zachowywać.


Programy budujemy wizualnie, dopasowując do siebie kawałki, jak kawałki układanki.

 


Aplikacja pojawia się w telefonie krok po kroku, w miarę dodawania składników, więc można przetestować pracę, w trakcie jej budowy. Po zakończeniu, można spakować aplikację i stworzyć samodzielną aplikację do zainstalowania.


Jeśli nie posiadasz telefonu z systemem Android, możesz budować swoje aplikacje za pomocą emulatora Androida , oprogramowania, które działa na komputerze i zachowuje się tak jak telefon.


Środowisko programistyczne App Inventor jest obsługiwane w systemie Mac OS X, GNU / Linux i systemach operacyjnych Windows i telefonach z systemem Android. Aplikacje utworzone za pomocą App Inventor można zainstalować na każdym telefonie z systemem Android.

Tutoriale  

 

MIT App Inventor 2 to narzędzie online, co oznacza, że można budować aplikacje bezpośrednio w przeglądarce internetowej.