+ Pokaż spis treści

Mikołajki we Wrocławiu

Klasy 1A, 1C i 1E trzyletniego liceum, z okazji mikołajek, udały się na trzydniowy wypad do stolicy Dolnego Śląska. Uczniowie odwiedzili jarmark bożonarodzeniowy, przez wielu uważany za najpiękniejszy w Polsce - malowniczy, bajkowy, roziskrzony tysiącami lampek, rozbrzmiewający świątecznymi przebojami, pachnący choinką i piernikami.

Na trasie zwiedzania, oprócz urokliwych kamienic wrocławskiego rynku, znalazła się też najstarsza część miasta stu mostów - Ostrów Tumski. Uczniowie byli również w ZOO i jego najbardziej atrakcyjnej części, czyli Afrykarium (15 mln litrów wody w 21 basenach i akwariach, w których mieszka ok. 350 gatunków ryb). Młodzież odwiedziła także Panoramę Racławicką oraz Hydropolis (miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje i bogate w informacje ekrany dotykowe ukazują wodę z różnych perspektyw); obejrzała spektakl "Kolacja dla głupca" w Teatrze Komedia i podziwiała wieczorną panoramę miasta z 49. piętra Sky Tower.

Po trzech intensywnych dniach we Wrocławiu uczniowie wraz z wychowawcami wrócili do Warszawy zaskakująco punktualnym pociągiem PKP. Najwidoczniej w dniu św. Mikołaja nawet polska kolej lubi sprawiać prezenty!