+ Pokaż spis treści

MF: Wer wird Millionär?

Rok szkolny 2012/13
[-]

Wer wird Millionär?


Śpieszymy donieść, że p. Gunther Jauch – prowadzący program „ Wer wird Millionär?” – został 4 kwietnia 2013 roku bezpowrotnie zdetronizowany przez panie: Magdę Sykut  i Sandrę Bogel - dwie germanistki tysiąclecia z gimnazjum i liceum Fundacji „Nauka i Wiedza”.


Każdy uczestnik teleturnieju miał szansę nie tylko wzbogacić się o milion euro, poszerzyć swoją wiedzę na temat krajów niemieckojęzycznych, ale też – last but not least – stać się dumnym posiadaczem czerwonej szóstki (nie wyjaśniamy, co oznacza czerwona szóstka, bo to wie przecież każde dziecko).


Wystarczyło odpowiedzieć na dwanaście pytań z zakresu kultury, gramatyki i ogólnej wiedzy o krajach niemieckojęzycznego obszaru językowego, a uczestnicy mieli oczywiście do dyspozycji koła ratunkowe: pytanie do eksperta, telefon do przyjaciela, a także pomoc zgromadzonej w studiu publiczności.


Zwyciężyli:


  • w kategorii seniorów drużyna w składzie: Maria Sękowska, Bartek Bajdowski, Adam Perzyński
  • w kategorii trochę młodszych seniorów drużyna w składzie: Julia Jankowiak, Zofia Jędrzejewska, Julia Kopeć, Jorgo Tsiantos.


Przed rozpoczęciem zabawy wybrano przez aklamację również operatora kamery, który uwiecznił pierwszy odcinek naszej wersji programu „Wer wird Millionär?” Co zrobił z nagranym materiałem, nie wiadomo.