+ Pokaż spis treści

MF: Warsztaty filmowe

Rok szkolny 2012/13
[-]

SPIELBERG TEŻ KIEDYŚ ZACZYNAŁ


Pan Wojciech Saramonowicz, operator i scenarzysta, przeprowadził Małe fakultety, które niezbicie wykazały, że nawet bez sprzętu za milion dolarów, każdy może robić profesjonalne filmy. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się między innymi, jak kadrować, robić zbliżenia, dokonać wyboru rodzaju planu i rozrysować storyboard. W drugiej części przeszli od teorii do praktyki, to znaczy wyszli z sali i - niczym najprawdziwsi zawodowcy - nakręcili "scenę schodową".

 


DZIEWCZĘTA REALIZUJĄ "SCENĘ SCHODOWĄ"


Kto powiedział, że tylko mężczyźni mogą kręcić filmy?! Tym razem do realizacji - sławnej już - "sceny schodowej" pana Wojciecha Saramonowicza przystąpiły wyłącznie reprezentantki ładniejszej połowy ludzkości.

 


UCZNIOWSKIE ZESPOŁY FILMOWE RUSZYŁY


14 lutego 2013 na Małych Fakultetach uczniowie pierwszych klas gimnazjum powołali do życia własne zespoły filmowe, które jeszcze w lutym (no, może, jak będzie poślizg, to w marcu) wypuszczą w wielki świat swoje produkcje artystyczne. Na razie są na etapie tworzenia scenariuszy. Opiekę nad przedsięwzięciem sprawują i fachowymi radami służą stuprocentowi zawodowcy, którzy na filmach zęby zjedli - panowie Grzegorz Czerniak oraz Wojciech Saramonowicz.

 


TAJEMNICZE DZIEŁO WARSZTATÓW FILMOWYCH

 

Uczestnicy warsztatów filmowych panów Wojciecha Saramonowicza i Grzegorza Czerniaka kręcą coś tajemniczego. Dobrze, że udało sie podejrzeć ich pracę chociaż przez kratkę w piwnicy. Lepiej coś niż nic.

 


SCENA SAMOCHODOWA NA WARSZTATACH FILMOWYCH


Nasi uczniowie pod opieką filmowców nad filmowcami – panów Wojciecha Saramonowicza i Grzegorza Czerniaka - pracowicie kręcą kolejne sceny serialu „Tajemnica” (tytuł zobowiązuje, więc nikt nie wie, o czym to będzie). 6 czerwca uczyli się w praktyce pokonywać trudności, jakie wiążą się z filmowaniem samochodu i w samochodzie. Efekty już wkrótce każdy będzie mógł ocenić. Do zobaczenia na srebrnym ekranie.