+ Pokaż spis treści

MF: Monodram

Rok szkolny 2013/14
[-]


PAN SKROBECKI ZNOWU GRA TO SAMO


Pan Piotr Skrobecki na pierwszych małych fakultetach, jak zwykle na początku roku, zachęcał nowych uczniów do działań twórczych w kółku teatralnym i – zgodnie z prastarą tradycją – czynił to za pomocą, mającego już swoje lata, monodramu „Spowiedź dziecięcia XXI wieku”. Spektakl nie był zatem premierą, natomiast swój sceniczny debiut zaliczyło – właśnie zamontowane w naszej sali audio-wizualno-widowiskowej - profesjonalne sceniczne oświetlenie, którego działania efekty prosimy popodziwiać na zdjęciach.


Po spektaklu młodzi widzowie deliberowali z p. Skrobeckim o tym, jakie mają zalety, a jakie wady spektakle, w których dochodzi do bliskiej interakcji widz-aktor, a także, jakie – czasem groźne, ale dużo częściej śmieszne – sytuacje mogą z tego wyniknąć.


Na aktorskie ćwiczenia praktyczne w świetle reflektorów (tych świeżo zamontowanych) nikt się tym razem chwilowo nie zdecydował.


Specjalna pochwała dla Olka Mareva z klasy IA gimnazjum. Nie tylko błyskawicznie rozpoznał na fotografii Sławomira Mrożka (niedawno zmarłego wielkiego pisarza, autora opowiadań, na bazie których powstał odegrany monodram), ale też przywoływał różne szczegóły jego biografii.

Zobacz koniecznie materiał video!

"Spowiedź dziecięcia XXI wieku"