skocz do:

MAPPTIPE? A co to takiego?

MAPPTIPE – czyli Multimedialna Aplikacja do Tworzenia Internetowych Prezentacji Edukacyjnych – jest odpowiedzią na pewien istotny brak w krajobrazie polskiej edukacji: brak dużego zbioru powszechnie dostępnych, bezpłatnych multimedialnych materiałów edukacyjnych, zorganizowanych w czytelną strukturę i ujętych w mniej więcej jednolitą formę.

czytaj więcej ...

Co wyróżnia MAPPTIPE spośród innych narzędzi?

MAPPTIPE jest narzędziem całkowicie online'owym. Jego obsługa nie wymaga instalowania żadnych aplikacji ani "wtyczek" - wystarczy zwykła przeglądarka. Dostęp do zapisanej pracy możliwy jest z każdego miejsca, w którym będziemy mieli możliwość skorzystania z komputera z dostępem do Internetu.
czytaj więcej ...

Jak powstało MAPPTIPE?

Multimedialna Aplikacja do Tworzenia Internetowych Prezentacji Edukacyjnych powstała w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Ideą przedsięwzięcia było stworzenie narzędzia, dzięki któremu mogłaby powstać duża, spójna i merytorycznie wiarygodna baza multimedialnych zbiorów edukacyjnych. Projekt realizowany był przez Fundację Nauka i Wiedza w latach 2011-14.
czytaj więcej ...

Jak skorzystać z MAPPTIPE?

Korzystanie z wszystkich funkcjonalności edytora wymaga zarejestrowania się w serwisie Edukator.pl, jednak dla potrzeb poglądowych możliwe jest skorzystanie z jego wersji demonstracyjnej.
czytaj więcej ...

E-publikacje

Zapraszamy do obejrzenia ponad 1000 e-publikacji przygotowanych głównie przez uczniów i nauczycieli zaangażowanych dotychczas w projekt MAPPTIPE.
obejrzyj prezentacje ...