+ Pokaż spis treści

Małe Fakultety 2013/14

Małe Fakultety 2013/14

WILK I ZAJĄC ZABRZMIELI PO NOWEMUPani Agata Warda, w ramach specjalnych warsztatów muzycznych, zaproponowała uczestnikom samodzielne, nowatorskie udźwiękowienie filmu. W zajęciach udział wzięli (poza oczywiście uczniami i p. Agatą): rosyjska kreskówka z wilkiem i zającem oraz instrumenty i inne dziwne przedmioty, których większości nazw nawet się nie próbujemy domyślać.

KOLOROWA CHEMIA NA MAŁYCH FAKULTETACH"Muszę was zmartwić. Jeśli w cyrku substancja zmienia nagle kolor, dymi, błyska lub chce pospacerować, to nie czary; to chemia" – mówiła na Małych Fakultetach p. Jolanta Jakubowska, potwierdzając stuprocentową prawdziwość swego wywodu dziesiątkami doświadczeń.

NIE TAKI PRĄD STRASZNYMałe fakultety w klasie IIA gimnazjum po raz kolejny poprowadził nasz gość specjalny: dr hab. inż. Michał Urbański - adiunkt z wydziału fizyki Politechniki Warszawskiej.


Tym razem uczniowie nauczyli się obsługiwać multimetry – to znaczy urządzenia zawierające amperomierze, woltomierze i omomierze, a więc umożliwiające pomiar natężenia, napięcia oraz oporu prądu elektrycznego.