+ Pokaż spis treści

Maciej Łaba

Maciej ŁabaZ dziada pradziada mieszkaniec podwarszawskiego Konstancina-Jeziorny. Studia rozpoczął na Wydziale Teologicznym Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie, zaś ukończył - nie zmieniając uczelnianego "zaszeregowania" - na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Od początku swojej zawodowej ścieżki, czyli od roku 2000, związany z Fundacją "Nauka i Wiedza": jako nauczyciel religii oraz współpracownik tworzonego podówczas przez Fundację serwisu edukacyjnego "6 plus". Równolegle zdarzało mu się pracować również w innych placówkach (m.in. ze starszymi klasami szkół podstawowych). W szkołach, poza pełnieniem typowo nauczycielskich funkcji (także jako wychowawca), zajmuje się administrowaniem strony internetowej oraz internetowego dziennika we wszystkich jego inkarnacjach. Jako pracownik Fundacji bierze udział w realizacji prowadzonych przez nią projektów edukacyjnych i mutlimedialnych (jest m.in. administratorem portalu Edukator.pl).


Niegdyś zapalony aktywny akwarysta, obecnie - z powodu chronicznego braku czasu - jedynie akwarystyczny teoretyk-marzyciel. Nałogowy filmożerca i książkoholik na odwyku. W wolnych chwilach, o ile nie spędza czasu z rodziną, chętnie oddaje się genealogicznym "wykopaliskom" oraz szpera w internecie w poszukiwaniu pamiątek związanych z historią rodzimego Konstancina. Entuzjasta gier planszowych. "Po godzinach" przywraca do życia stare bajki na kliszach prowadząc w serwisie YouTube kanał Bajanie na ścianie.

Żonaty, ma pięcioro dzieci.