+ Pokaż spis treści

LEARNINGAPPS

LearningApps


Co to jest LearningApps.org?


LearningApps.org jest aplikacją Web 2.0 wspierającą proces uczenia się i nauczania za pomocą małych interaktywnych modułów. Istniejące moduły mogą być bezpośrednio wykorzystywane w nauczaniu, lub też zmieniane lub tworzone przez użytkowników w Internecie. Celem jest zebranie aplikacji wielokrotnego użytku i udostępnienie ich publicznie. Aplikacje nie zawierają żadnych specjalnych ram lub konkretnego scenariusza lekcji: są ograniczone wyłącznie do interaktywnej części. Aplikacje nie stanowią zatem jednostki lekcyjnej, lecz muszą być osadzone w odpowiednim scenariuszu nauczania.


[ze strony producenta]


W prawym górnym rogu po kliknięciu rozwinie się lista dostępnych języków (wśród nich znajdziemy też język polski).


Tutaj znajdziemy szablony, które możemy wypełnić swoimi treściami. Następnie można zgłosić utworzoną aplikację do publikacji, aby inni mogli skorzystać z naszej pracy.


Wśród szablonów znajdziemy:


Milionerów, Quiz jednokrotnego i wielokrotnego wyboru, Wykreślankę, Zaznacz w tekście, Przypisanie do punktów na mapie, Wisielec, Zadania z lukami, Krzyżówki, Puzzle, Oś czasu i wiele, wiele innych. W sumie, prawie trzydzieści różnych szablonów, które są stale rozwijane przez programistów.
Oprócz stosowania prostych stylów i rozwoju własnych typów zadań LearningApps.org  oferuje osiem innych przydatnych narzędzi, które mogą być stosowane pojedynczo lub zintegrowane z istniejącą stroną, wiki czy platformą nauczania, takich jak tablica prezentacyjna, na której oprócz tekstu i obrazów mogą być zamieszczane nagrania audio i wideo, narzędzie do tworzenia map myśli, kalendarz, tworzenie kolekcji wielu aplikacji, szablon pozwalający wstawić do audio / wideo dodatkowe banery informacyjne, prosty chat do osadzenia na stronie, notatnik, narzędzie do głosowania, wspólne pisanie.


Moduły kształcenia mogą być zarządzane i używane prywatnie lub w klasie , ale mogą być również publikowane na platformie , a następnie udostępniane innym. Gotowe aplikacje możemy modyfikować lub tworzyć na ich podstawie nowe. Do gotowej aplikacji możemy podać link (także w wersji pełnoekranowej), kod QR (mogą być używane na urządzeniach mobilnych), osadzić (embed) na stronie, pobrać pakiet SCORM, widget iBooks Author lub pliki żródłowe (w tym wypadku same szablony).


Rejestracja jest bezpłatna i nieobowiązkowa, ale zapewnia dodatkowe możliwości. Po rejestracji poszczególne aplikacje możemy oceniać i przypisywać do swojego konta na osobistej liście- “Moje aplikacje”. Możemy też publikować aplikacje i wstawiać własne. Istnieje także możliwość tworzenia wirtualnych klas.