+ Pokaż spis treści

Klub Kibica

Rok szkolny 2013/14
[-]

KLUB KIBICA „BRASIL 2014” UPRZEJMIE DONOSI…


„W kręgu przejawia się (...) moc stadionu. Nie jest przypadkiem, że trybuny piłkarskie mają kształt owalu, kumulują energię do środka i są – jak nazywał to amerykański klasyk antropologii Edward T. Hall – dospołeczne, czyli sprzyjają intensyfikacji kontaktów między ludźmi. Nie przypadkiem też trybuny te tworzą jeden organizm, gdy unoszą się w rytmie meksykańskiej fali (która przyjęła się na całym świecie od mundialu w Meksyku w 1986 r.) albo eksponują olbrzymich rozmiarów barwy narodowe lub klubowe.


Podstawowym typem doświadczenia piłkarskiego jest bycie razem.”


(Józef Burszta, Mariusz Czubaj, Postfutbol. Antropologia piłki nożnej)


Do bycia razem zapraszał nasz wieczorno-nocny szkolny Klub Kibica „Brasil 2014”. Piątek trzynastego okazał się pechowy dla kibicujących Kamerunowi, Hiszpanii i Australii, a szczęśliwy dla smakoszy Meksyku, Holandii i Chile.


W konkursach typowania wyników zwyciężyli:
 

  • Ola Tokarska: mecz Kamerun-Meksyk, nagroda: litr Coca-Coli;
  • p. Andrzej Wegner: mecz Australia-Chile, nagroda: 400g.Mleczka o smaku czekoladowym „Pasja smaku”, wyprodukowanego przez „Majami” sp. z o.o. z Bełchatowa.


Gratulujemy! (szczególnie tego Bełchatowa)


Wynik spotkania Hiszpania-Holandia zdecydowanie przekroczył granice zdrowego rozsądku oraz możliwości prorockich członków Klubu Kibica, a zatem wszyscy przegrali i nagroda nie została przyznana.


Po tak wyczerpującym sportowym wysiłku wszyscy zasłużyli na gry karciano-drewniano-spostrzegawczościowo-zręcznościowe oraz wieeeeeelkie pizze.