+ Pokaż spis treści

Katarzyna Batura

Katarzyna Batura


Katarzyna BaturaSzukając siebie, ukończyła bardzo wiele wyższych studiów: psychologię, resocjalizację, kryminologię, a na koniec połączyła wszystkie te dziedziny, kończąc również kierunek edukacja dla bezpieczeństwa.

Swoją przygodę z udziałem "ratownictwa" zaczęła jako nastolatka od obozu PCK, do którego "zmusili" ;) ją rodzice. Tam zdobyła 1. miejsce na 130 osób na zawodach z pierwszej pomocy i od tego czasu pozostała wierna nauczaniu PP. Pierwsze szlify zdobywała, ucząc młodzież na obozach, jako Społeczny Instruktor Młodzieżowy PCK. W swoim LO stworzyła szkolny zespół, prowadząc zajęcia z pierwszej pomocy dla koleżanek, kolegów (a czasem nawet zaglądali na te lekcje jej nauczyciele i sama Pani Dyrektor). Ratownictwo zawsze było jej w głowie, dlatego potem uczyła dorosłych: nauczycieli, strażaków, policjantów, a obecnie.... młodzież w naszej szkole.

Ważne jest dla niej zdrowe odżywianie, interesuje się dietetyką, a w wolnych chwilach trenuje samoobronę. Uwielbia "słuchać" książek na audiobookach, muzyki klasycznej, a najbardziej melodii z filmów.