+ Pokaż spis treści

IMAGES ACTIVES


Images Actives


Uatrakcyjnij swoją lekcję za pomocą interaktywnych obrazów!


Od biologii po historię sztuki, twórz rysunki, obrazy, zdjęcia z dynamicznymi komentarzami gdzie legendy są bezpośrednio związane z odpowiednimi obszarami obrazu. Images Actives  jest wolnym oprogramowaniem wydanym na licencji GNU / GPL opracowanym przez CRDP de l'Académie de Versailles.


Co to ​​jest obraz aktywny?


Obraz aktywny jest to obraz wzbogacony o komentarze. Przeglądając obraz, przywołujemy te komentarze w oparciu o detale, które wybieramy, aby podświetlić.


Dla kogo? Po co?


Nauka, historia, geografia, matematyka, języki, sztuka ... wszystkie dyscypliny odwołują się do wizualizacji, schematów, zdjęć wzywających do komentarzy. Wybierasz obraz do skomentowania (mapę, część żywego organizmu, diagram statystyczny, zdjęcie krajobrazu, dzieło sztuki ...) i dzięki oprogramowaniu, określasz obszary, które chcesz zaznaczyć i dołączyć swój tekst.


Nie trzeba być specjalistą w przetwarzaniu obrazów,  oprogramowanie Obrazy-Aktywne jest proste w użyciu, a każdy obraz jest w pełni konfigurowalny. Można go używać w domu, w przygotowaniu materiałów do lekcji czy kursu lub nawet w klasie z uczniami!


Zobacz przykłady


Różne tryby wyświetlania dla różnych projektów!


Masz wybór.


Dwa tryby:

  • Tryb Odkrywanie aby utworzyć obraz komentowany interaktywnie. Jego eksploracja może być przeprowadzona w grupach, na tablicy interaktywnej lub indywidualnie na komputerze, tablecie, telefonie komórkowym …
  • Tryb Quiz do tworzenia obrazu, w którym jako pierwsze pojawiają się tylko pytania, a odpowiedzi pojawiają się po dodatkowym kliknięciu. Tu dajemy trochę czasu na uczestnictwo i aktywność uczniów. Chcesz użyć obrazu aktywnego, jako wsparcia w organizowaniu pracy uczniów lub nadzorowaniu pracy domowej? Zablokuj quiz kodem i kontroluj dostęp uczniów do odpowiedzi.


  Tryb Odkrywanie
Tekst jest wyświetlany po kliknięciu na obrazie.
     
  Tryb Quiz
Po kliknięciu pojawiają się pytania. Po dodatkowym kliknięciu pojawia się opis/odpowiedź.

 

 

... i kilka prezentacji:

  • Tekst pojawi się w harmonijce, obok obrazu.
  • Tekst pojawi się w chmurce na obrazie.
  • Tekst pojawia się, po kliknięciu na przyciski znajdujące się poniżej lub powyżej obrazu.
  • Możesz nagrać swój tekst dla wersji dźwiękowej.

 

 

Harmonijka
Tekst pojawia się w zakładkach na stronie, po kliknięciu na tytuł lub fragment zdjęcia

 

 

Chmurki
Tekst pojawia się w chmurce, po kliknięciu na fragment zdjęcia

 

 

Przyciski
Tekst jest wyświetlany po kliknięciu na przycisk lub fragment zdjęcia

 

 

Audio
Komentarze są aktywowane poprzez kliknięcie na fragment zdjęcia
 

 

 

 

HTML5
Tekst jest wyświetlany po kliknięciu na przycisk lub fragment zdjęcia

 

 

Przykłady wykorzystania


Interaktywność w klasie


Chcesz użyć Obrazu na tablicy interaktywnej? Użyj trybu Quiz: wybierz obszary obrazu, na których możesz zadać pytania. Aby zwiększyć zaangażowanie klasy: odpowiedzi są ukryte i dajesz czas na uczestnictwo i aktywność uczniów.


Praca domowa?


Chcesz użyć obrazu aktywnego, jako wsparcia w organizowaniu pracy uczniów lub nadzorowaniu pracy domowej? Można zablokować quiz kodem i kontrolować dostęp studentów do odpowiedzi.


Istotny szczegół?


Użyj zbliżenia fragmentu obrazu, włączając "Zoom". Za pomocą jednego kliknięcia, będzie wypływać na pierwszy plan, w maksymalnej rozdzielczości. To idealny sposób prezentacji.


Włącz dźwięk


Gdy niezbędny jest dźwięk (język, muzyka, ...), można zdecydować się na opisy audio. Zaimportuj plik dźwiękowy lub nawet nagraj go bezpośrednio na Obrazach Aktywnych z mikrofonu! Podczas użytkowania, będziesz miał precyzyjną kontrolę nad jego odtwarzaniem.


Dostosowywanie Obrazu aktywnego


Za pomocą modułu eksportu, który wykonuje bezpośrednią kompilację flash, można dostosować każdy aspekt obrazu: kolory, efekty graficzne ... Możesz nawet umieścić w Obrazie aktywnym royalty-free czcionki, które znajdziesz w Internecie!


Porządkuj wycięcia


Aby ułatwić cięcie szczegółów, dostępnych jest kilka narzędzi: wycinek prostokątny, eliptyczny, lasso odręcznie, lasso wielokąt i zakreślacz. To nie wystarczy? Wytnij obszary, które chcesz wyróżnić w programie do edycji obrazu i importuj z powrotem wynik!


Obserwuj efekty pracy na żywo


Dzięki okienku podglądu, animację, którą tworzysz możesz śledzić krok po kroku, wewnątrz oprogramowania, bez konieczności otwierania przeglądarki.


Atuty techniczne


Optymalizacja wymiarów


Możesz zmieniać rozmiar animacji, jak chcesz, aby dopasować do aktualnej rozdzielczości ekranu lub zoptymalizować wymiary, aby uzyskać harmonijną przestrzeń.


Aktywny obraz na prawie każdej platforme


Umieszczenie pliku aktywnego on-line na stronie internetowej jest proste. Aby dzielić się Obrazami aktywnymi z uczniami, można łatwo przekształcić je w "projektor" (plik wykonywalny Windows, Mac lub Linux), który nie wymaga dysku flash!

Ponadto zdjęcia w pliku SWF są uruchomiane na tabletach i smartfonach z systemem Android.


Nowy format pliku


SVG (Scalable Vector Graphics) jest w sercu obrazów-aktywnych i interakcji między składnikami oprogramowania. Zawartość aktywnego pliku obrazu (. xia) jest edytowalna w programach grafiki wektorowej takich jak Adobe Illustrator lub Inkscape.

 

[Na podstawie materiałów ze strony producenta]


OBRAZY AKTYWNE W HTML5

Oprogramowanie Aktywne Obrazy   oferuje m.in. możliwość eksportu obrazu w formacie HTML5, czytelnym dla tabletów i smartfonów.
Umożliwia również konwertowanie aktywnego obrazu  w widget HTML5 do integracji z iBookiem dla iPada.

Karta Obraz

Pierwszy krok w tworzeniu aktywnego obrazu: Importuj obraz

   

Zakładka Szczegóły

Krok 2: Określ aktywne obszary obrazu

   

Zakładka Komentarze

Krok 3: Wprowadź komentarz lub legendy, pytania i odpowiedzi

   

Zakładka Ustawienia

Krok 4: Określ różne elementy wyglądu animacji

MATERIAŁY
MATERIAŁY

W tym miejscu otwieramy repozytorium materiałów Images Active. Apelujemy o przesyłanie własnych prac (preferujemy te na otwartych licencjach z dostępnym plikiem źródłowym XIA).