+ Pokaż spis treści

Idź na studia nie na ślepo

"IDŹ NA STUDIA NIE NA ŚLEPO"


fot. sxc.huMożliwość wyboru pośród rozlicznych wyższych uczelni i kierunków studiów, umożliwiających kontynuowanie nauki po maturze, jest z jednej strony dla młodego człowieka z oczywistych względów korzystna, z drugiej jednak okazuje się poważnym problemem. Osoba, która podejmie błędną decyzję i już w trakcie studiów dojdzie do wniosku, że „ten wydział, to jednak nie jest do końca to, o co mi chodziło”, nie tylko niepotrzebnie zmarnuje czas, ale niejednokrotnie musi przystąpić jeszcze raz do matury, żeby zdobyć punkty potrzebne na nowym, wymarzonym kierunku.

W naszym liceum minimalizujemy takie ryzyko, gdyż w ramach bloku specjalnych zajęć uzupełniających: „Idź na studia nie na ślepo” uczniowie nie tylko spotykają się z zaproszonymi przez nas studentami i pracownikami naukowymi polskich bądź zagranicznych uniwersytetów, politechnik, wyższych szkół medycznych, ekonomicznych, teologicznych itd., ale  też odwiedzają wiele warszawskich publicznych oraz niepublicznych uczelni.

Każdy na własne oczy może ujrzeć na przykład badania laboratoryjne na wydziale fizyki Politechniki Warszawskiej albo na własne uszy usłyszeć od znającego rzecz z autopsji młodego uczonego, co mają do zaoferowania – a czemu niby nie!? – Oxford i Cambridge.

Pozostaje tylko uczyć się pilnie i wybierać, wybierać, wybierać... Byle świadomie, nie na ślepo!!!