+ Pokaż spis treści

Gmail

Jesteś tu: TIK EDUKATOR / Repozytorium / Gmail

Gmail


Gmail – bezpłatny serwis webmail posługujący się technologią AJAX, stworzony i rozwijany przez firmę Google.


Gmail ma funkcjonalność klienta poczty elektronicznej – pozwala na pobieranie poczty z zewnętrznych serwerów za pomocą POP3 i IMAP oraz na używanie wielu adresów e-mail do wysyłanej poczty. Umożliwia dostęp offline (integracja z Gears) i szybki podgląd dokumentów tekstowych. Wyświetla kontekstowe reklamy.


Jego dodatkowymi funkcjami są czat oparty na protokole Extensible Messaging and Presence Protocol, rozmowy głosowe z użyciem Voice over Internet Protocol, rozmowy wideo, katalog kontaktów i „lista zadań”.


Ponadto w tzw. „Laboratorium Gmail” znajdują się moduły pozwalające na wiele innych sposobów rozszerzyć funkcjonalność serwisu.


[źródło: Wikipedia]Gmail to poczta, która od podstaw została stworzona z myślą o intuicyjnym, wydajnym i praktycznym wykorzystaniu (a może jest też nieco zabawna). Możesz błyskawicznie odbierać wiadomości dzięki powiadomieniom push, czytać e-maile pogrupowane w wątki i odpowiadać na nie online lub offline. Każdego e-maila możesz też łatwo wyszukać. Oprócz tego w Gmailu możesz:

  • Zarządzać wieloma kontami pocztowymi
  • Wyświetlać i zapisywać załączniki
  • Skonfigurować powiadomienia dla określonych etykiet

Nowy rodzaj skrzynki odbiorczej - Inbox.

 


[Informacje Google]