+ Pokaż spis treści

Gimnazjaliści w Gdańsku

Rok szkolny 2013/14
[-]

NAD MORZEM LEPIEJ GOTOWALI NIŻ ŚPIEWALI


W ramach godnego pożegnania z rokiem szkolnym 2013/2014 gimnazjaliści pod wodzą p. Magdy Sykut i p. Andrzeja Wegnera w ostatnim tygodniu czerwca spenetrowali wybrane połacie Gdańska i okolic ze szczególnym uwzględnieniem Wyspy Sobieszewskiej.


Poza końską dawką sportu, rekreacji i bursztyniarstwa na plaży oraz - nieco mnie końską, ale też całkiem całkiem – dawką historii na Westerplatte i gdańskiej starówce wyprawa obfitowała też w zawody parasportowe, z których szczególnie godne niezapomnienia okazały się:
 

  • walka płci w ramach zawodów kulinarnych (wszyscy wygrali, ponieważ jury złożone z p. Magdy i p. Andrzeja po skonsumowaniu wszystkich prac konkursowych rozpłynęło się w samych zachwytach);
  • walka z własną słabością przy desperackich próbach wczesnego wstania w celu powitania wschodu słońca na plaży (nieliczni wygrali, reszta przegrała);
  • walka wszystkich ze wszystkimi w otwartym konkursie szantowym (wszyscy przegrali; braki w wykształceniu wokalnym z wczesnego dzieciństwa okazały się nie do nadrobienia).