+ Pokaż spis treści

Filmy

Jesteś tu: Baza wiedzy


Krasnoludki 2.0 to zestaw filmów animowanych, przygotowanych w ramach projektu KURSOR. Animacje w lekki i dowcipny sposób pokazują wybrane zagrożenia, z jakimi mogą się zetknąć  wszyscy korzystający z nowoczesnych technologii .

 

Wszystkie filmy nawiązują do powszechnie znanych baśni – pozwala to dotrzeć zarówno do najmłodszych jak i do nieco starszych użytkowników Internetu.


Krasnoludki 2.0 do doskonały materiał wyjściowy do przygotowania i poprowadzenia lekcji, prezentacji czy wykładów, uczących dobrych praktyk przy korzystaniu z nowoczesnych mediów.


Spoty są uzupełnieniem treści przedstawionych w filmach animowonaych, jednak mogą być też wykorzystywane na lekcjach jako samodzielny materiał.  Trzy krótkie filmy - „123Qwerty”, „Piraci” i „Torebki” podkreślają konieczność zachowania ostrożności w czasie korzystania z dobrodziejstw Internetu.


W dziale Inne filmy prezentujemy pozostałe materiały wideo, które nie są przypisane do żadnej "serii". Można tu znaleźć m.in. filmy powstałe w oparciu o nagrodzone w naszych konkursach scenariusze napisane przez uczniów.Krasnoludki 2.0
Spoty
Inne filmy [NOWE!]
Tagi: kursor