+ Pokaż spis treści

Festiwal Kultury

FESTIWAL KULTURY 2018 W OBIEKTYWIE PANA MIROŃSKIEGO„-Podobno po występie widzowie obrzucili cię pomidorami?

-Niestety.

-Ale słyszałem, że były też huczne brawa?

-Tak, kiedy trafiali.”


Nasz Wielki Festiwal Kultury, czyli przegląd różnorodnej twórczości artystycznej naszych uczniów i nauczycieli, który miał miejsce ostatniego dnia zimy na głównej scenie Domu Kultury Imielin, przeszedł do historii. Czy do historii świata, to nie wiemy, ale do historii szkoły na pewno.

Pan Dariusz Miroński, jak na nauczyciela przystało, żeby nie być posądzony o stronniczość i faworyzowanie własnej grupy zawodowej, nie zrobił ani jednego zdjęcia spektaklu nauczycielskiego (tylko panu Maciejowi Kostyrze-nauczycielowi angielskiego, pani Julii Stroganowej-nauczycielce rosyjskiego oraz panu Ireneuszowi Wywiałowi udało się jakoś przemycić wśród swoich wychowanków). Natomiast uczniom fotografii nie pożałował i oto one:

1. ”Mistrz i Małgorzata” w wersji opracowanej i wykonanej przez klasę 7C, czyli spektakl o potędze miłości, w którym bohaterowie, będąc częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czynią dobro.

2. ”Firma marzeń” – autorski spektakl klasy 2AG instruujący wszystkich, którzy jeszcze tego nie wiedzą, jak się zachować na rozmowie o pracę.

3. Zdobywca pierwszego miejsca w kategorii: teatr, czyli ”Mały książę” na miarę XXI wieku w adaptacji i wykonaniu klasy 7B.

4. Rosyjska recytacja! Tego jeszcze nad Wisłą nie było! Kilkudziesięciu znawców języka Puszkina z różnych klas kawałkuje i recytuje (i to jak recytuje!) jeden wiersz Саши Чёрного.

5. Gość specjalny – Grzegorz Daukszewicz – oraz funkcjonariuszki naszego Szkolnego Organu Prasowego przeprowadzające z nim wywiad, podczas którego aktor wyznał m.in. jak został aktorem; dlaczego warto być aktorem oraz co by robił, gdyby nie był aktorem.

6. Anita Florczyk z klasy 3BG wraz z gitarą i piosenką.

7. Zofia Modej z klasy siódmej – zdobywczyni pierwszego miejsca na naszym festiwalu w kategorii: śpiew.

8. Anna Ostrowska z klasy 2BG i „Candy” Iggiego Popa.

9. Zuzanna Łaba, Michalina Mateńko i ukulele.

10. Magdalena Smogorzewska i piosenka a cappella.

11. Pan Kostyra i chór powołany do życie przez pana Kostyrę w klasie 2AL, nie bacząc na trudności, wykonuje jedyny hymn państwowy, który nie ma słów.

12. Złotouści konferansjerzy – Julia Smogorzewska i Wiktor Hys – na których warto napatrzyć się na zapas, ponieważ są już w klasie maturalnej, a zatem niedługo znikną.

13. Rozentuzjazmowana publiczność, bez której nie byłoby niczego.

Anita FlorczykGrzegorz DaukszewiczGrzegorz DaukszewiczMagdalena SmogorzewskaMały książęMały książęMały książęMały książęMistrz i MałgorzataMistrz i MałgorzataMistrz i MałgorzataMistrz i MałgorzataMistrz i MałgorzataMistrz i MałgorzataMistrz i MałgorzataMistrz i MałgorzataMistrz i MałgorzataMistrz i MałgorzataMistrz i MałgorzataMistrz i MałgorzataPan Kostyra i jego chórPan Kostyra i jego chórRosyjska recytacjaRosyjska recytacjaRozentuzjazmowana publicznośćRozentuzjazmowana publicznośćZłotouści konferansjerzyZłotouści konferansjerzyZofia ModejZofia ModejZuzanna Łaba i Michalina Mateńko