NOWOCZESNA EDUKACJA
Bezpłatny otwarty dla nauczycieli , uczniów i szkół.
Edukator.pl

Udostępnia tysiące materiałów edukacyjnych – symulatory, aplety, modele, narzędzia, artykuły, opracowania.
Najciekawsze światowe narzędzia edukacyjne w jednym miejscu i w języku polskim!
Ale to nie wszystko

Zarejestrowany użytkownik ma dostęp do prostych w obsłudze zintegrowanych ze sobą narzędzi.
MOJE MATERIAŁY - moduł służący do gromadzenia treści cyfrowych wszelkiego rodzaju. Włączone w moduł wyszukiwarki Google – obrazów, stron www, Youtube czy Flickr pozwalają wyszukiwać interesujące materiały i gromadzić je w swoich zbiorach. Oparty na technologii "przeciągnij i upuść" menadżer plików umożliwia porządkowanie własnych zasobów. Mogą być nimi np. grafiki, filmy, strony www. Co tylko zechcesz.

Menadżer umożliwia tworzenie katalogów, zmienianie nazw plików, przeszukiwanie własnych zasobów, oznaczanie ulubionych, dzielenie się z innymi swoimi odkryciami. Zgromadzone materiały są zawsze dostępne. Łatwo z nich skorzystać tworząc własne publikacje – testy, kursy, prezentacje. Wystarczy "przeciągnąć i upuścić". Nigdy tworzenie własnych kolekcji nie było tak łatwe.
ZASOBY - Edukator.pl udostępnia tysiące zasobów edukacyjnych w języku polskim artykuły, symulatory, narzędzia, filmy, prezentacje.

Dział ZASOBY pozwala wyszukiwać interesujące materiały i jednym klikiem umieszczać je w swojej kolekcji. Nic prostszego!
MÓJ EDUKATOR - moduł społecznościowy pozwalający dzielić się ze znajomymi ciekawymi materiałami, tworzyć ankiety, komunikować się, zarządzać swoimi grupami.

Dostęp do menadżera plików pozwala pokazać innym materiały stworzone przez siebie lub takie, które udało nam się wyszperać w sieci.
EDYTOR - pozwala tworzyć multimedialne publikacje, prezentacje. Na slajdach można umieszczać filmy, teksty, strony www, równania matematyczne, wzory chemiczne i ich wizualizacje w 2D i 3D.

Materiały zgromadzone w menadżerze plików lub odszukane w wyszukiwarkach przeciąga się i upuszcza – nic więcej. Proste i efektowne.
TESTY - stworzenie swojej bazy pytań umożliwia budowanie testów o ogromnych możliwościach. Może je komponować pytanie po pytaniu albo użyć reguł.

Pozwalają one na wygenerowanie testu, który będzie losował pytania ze wskazanej puli tak, że każdy, kto podejdzie do jego rozwiązywania, otrzyma inny zestaw pytań. Wiele innych użytecznych funkcji czyni z edytora testów bardzo przydatne narzędzie w szkole i nie tylko.
GRUPY - użytkownik może stworzyć grupę, klasę i nią zarządzać publikując materiały, dyskutując na forum. Zebrane materiały grupy łatwo przeistoczyć w Kurs.
KURSY - budowanie kursów nigdy nie było tak proste. Użytkownik sam decyduje, jaki materiał będzie lekcją. Lekcją może być prezentacja lub plik PDF, film, dokument word. Do lekcji można dołączać materiały pomocnicze.

Testy, które są elementem kursu, pozwalają na weryfikację stopnia przyswojenia materiału. Można wymagać określonego poziomu zaliczenia testów, aby użytkownik kursu miał dostęp do następnych lekcji.