+ Pokaż spis treści

Edmodo

Jesteś tu: TIK EDUKATOR / Repozytorium / Edmodo

Edmodo


Edmodo to darmowa platforma, która zapewnia bezpieczne środowisko dla uczniów, nauczycieli i rodziców, umożliwiając ich kontakt i współpracę. Zapewnia bezpłatny dostęp do narzędzi do zarządzania klasą, komunikacji i kształcenia online. Możemy utworzyć edukacyjną sieć społecznościową z własnym kalendarzem, e-dziennikiem, narzędziem do tworzenia testów i quizów online.


Cechy:
 

  • Zaangażowanie uczniów
  • Połączenie z zasobami
  • Pomiar postępów ucznia
  • Indywidualizacja uczenia


Szkoły i Dzielnice


Zbuduj sieć współpracy. Aktywuj bezpłatne konto administratora 
- podłącz wszystkich nauczycieli, uczniów, rodziców i administratorów w szkole lub dzielnicy poprzez unikalny, bezpieczny adres Edmodo (przykład URL: EdmodoHigh.edmodo.com)
 

[ze strony producenta]

Edmodo to jakby prywatna platforma mikroblogowania, z której nauczyciele i uczniowie mogą korzystać, aby przekazać sobie notatki, zadania, linki, pliki czy informacje o wydarzeniach.


Po zarejestrowaniu się (wymagany jest tylko adres e-mail) i skonfigurowaniu konta, nauczyciele mogą tworzyć grupy. Uczniowie po zarejestrowaniu się (nie jest wymagany adres mailowy!) mogą dołączyć do grupy (muszą znać jedynie kod grupy i hasło dostępu przekazane im przez nauczyciela).


Portal dostępny jest w sześciu językach (nie ma PL). Dostępne są aplikacje na urządzenia mobilne (Apple iOS oraz Android) umożliwiające korzystanie z wszystkich funkcjonalności serwisu.