+ Pokaż spis treści

E-fizyka

e-fizyka - multimedialne środowisko nauczania fizyki


Składniki projektu
 

 1. Program nauczania fizyki.
   
 2. Opracowanie Multimedialnego Podręcznika z Fizyki (MPF).

  Podręcznik multimedialny obejmuje cały materiał podstawy programowej nauczania fizyki w szkołach ponadgimnazjalnych w zakresie podstawowym i rozszerzonym. Treść wspomagana jest bogatymi wstawkami multimedialnymi i inspiruje uczniów do przeprowadzenia własnych doświadczeń pozwalających na lepsze przyswojenie omawianego tematu.
   
 3. 50 filmów demonstrujących doświadczenia fizyczne. 12 Interaktywnych ilustracji opracowanych z wykorzystaniem MS Excel i VisualBasic for Application i 12 „półproduktów” wraz z instrukcjami mogących posłużyć uczniom do tworzenia własnych animacji procesów fizycznych według własnych scenariuszy bądź scenariuszy zaproponowanych przez nauczyciela.
   
 4. 20 wirtualnych ćwiczeń. Ćwiczenia mogą być uruchamiane bezpośrednio na komputerze użytkownika/ucznia oraz dostępne poprzez stronę internetową.

  Wirtualne Laboratorium Fizyki przygotowuje ćwiczenia dla szkół średnich, praktycznie wprowadzające w techniki eksperymentalne dotyczące zjawisk fizycznych. Uczeń ma możliwość interaktywnego uczestniczenia w wykonaniu wirtualnych pomiarów, które staramy się aby jak najbardziej odzwierciedlały pomiary wykonywane w rzeczywistości.
   
 5. Opracowanie Szkolnego Internetowego Laboratorium Fizyki (SILF). SILF będzie zawierał 12 dających się sterować i obserwować rzeczywistych doświadczeń z fizyki.

  Laboratorium daje możliwość przeprowadzenie doświadczeń fizycznych na rzeczywistej aparaturze umieszczonej na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej. Użytkownik może z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu sterować procesem pomiaru, kontrolować i modyfikować parametry, obserwować jego przebieg oraz uzyskiwać wyniki pomiaru i zapisać je na własnym komputerze.


[materiały ze stron projektu]

Tagi: e-fizyka