Dla kandydatów

Jak dowiedzieć się czegoś o naszej szkole?


Ponieważ zależy nam, aby zainteresowani naszą szkołą uczniowie i ich rodzice, widzieli, jak nasza placówka działa „na co dzień, a nie od święta”, nie organizujemy specjalnych „dni otwartych”. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o tym, jak pracujemy, zapraszamy do odwiedzenia naszej siedziby w dowolnym momencie. Zupełnie swobodnie można wszystko obejrzeć, zadać pytania, porozmawiać na przerwach z nauczycielami i uczniami. Jeśli natomiast ktoś chciałby nas odwiedzić w godzinach późniejszych (po lekcjach), prosimy o wcześniejsze telefoniczne umówienie się na spotkanie.

Jak zostać uczniem naszego liceum?


Aby zostać przyjętym do naszego liceum, należy – telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej - skontaktować się z sekretariatem i zapisać na jeden z terminów naszych wewnętrznych, wcześniejszych egzaminów, sprawdzających umiejętności z języka polskiego i matematyki na poziomie podstawy programowej.

Jeśli kandydat wypadnie dobrze, od razu możemy zarezerwować mu miejsce w naszej szkole niezależnie od ocen na świadectwie oraz wyników państwowych egzaminów ósmoklasisty lub gimnazjalnych.

Serdecznie zapraszamy.

Kiedy się umówić?


Oczywiście wtedy, kiedy kandydat będzie na to gotowy, uprzejmie tylko prosimy, aby osoby, którym szczególnie na miejscu w naszej szkole zależy, nie odkładali decyzji na ostatnią chwilę. Każdy rok jest inny, ale prawie zawsze zainteresowanych uczniów zgłasza się dużo więcej niż mamy miejsc, więc w pewnym momencie (czasami może to być nawet już październik lub listopad) zapełniona zostaje nasza lista główna, a my rozpoczynamy zapisy na tzw. listę rezerwowych, na której zapisane osoby muszą oczekiwać na to, że ktoś z wyżej wspomnianej listy głównej zrezygnuje.

Czesne


Podobnie jak inne szkoły niepubliczne jesteśmy szkołą płatną. Obecnie czesne wynosi 1050 złotych miesięcznie (płatne przez 12 miesięcy, a w klasie maturalnej 10) i obejmuje zarówno lekcje obowiązkowe, jak i wszystkie zajęcia dodatkowe. Ponadto przy zapisywaniu ucznia do szkoły należy uiścić jednorazowe wpisowe w wysokości 1000 złotych.

Ponieważ zależy nam na przejrzystości wszelkich kwestii finansowych, od początku funkcjonowania szkoły przyjęliśmy dwie zasady. Po pierwsze czesne jest w danym roku szkolnym niezmienne. Rodzice podpisują we wrześniu umowę, która obowiązuje do końca sierpnia roku następnego. Druga zasada dotyczy podwyżek czesnego. Nigdy w historii szkoły nie zdarzyło się z roku na rok diametralne podniesienie opłat. Ich wysokość uzależniona jest od stopy inflacji.