+ Pokaż spis treści

DESMOS

Jesteś tu: TIK EDUKATOR / Repozytorium / DESMOS


Desmos


Desmos to bezpłatny, zaawansowany kalkulator graficzny on line. Prosty  i intuicyjny w użyciu kreator wykresów i tabel. Czytelny interfejs został przez nas przetłumaczony i dostępny jest już także w języku polskim.


Gotową pracę możemy zapisać i wydrukować, możemy też osadzić ją (embed)  na stronie.


Możemy sprawdzić swoje odręczne wykresy, szybko zinterpretować funkcje i znaleźć szczególne punkty na wykresach. Moc obliczeniowa jest wystarczająco duża,, aby natychmiast pokazać wpływ ograniczeń i parametrów na wykresach .


Z informacji na stronie programu:


Na Desmos, wyobrażamy sobie świat, w którym powszechna jest wiedza matematyczna, gdzie żaden uczeń nie uważa, że matematyka jest zbyt trudna lub zbyt nudna by ją realizować. Wierzymy, że kluczem jest uczenie się poprzez działanie. Kiedy nauka staje się drogą poszukiwań i odkryć, każdy może zrozumieć - i bawić się! - matematyką.  


Aby zrealizować tę wizję, rozpoczęliśmy od budowy kalkulatora graficznego nowej generacji. Za pomocą potężnego i niesamowicie szybkiego silnika matematycznego, kalkulator może natychmiast wykreślić wszelkie równania, od prostych i paraboli, poprzez pochodne i szeregi Fouriera. Tabele danych otwierają świat dopasowywania krzywej i modelowania. Suwaki umożliwiają proste demonstrowanie przekształceń wykresów funkcji. W technologii opartej o  HTML5, kalkulator graficzny działa na każdym komputerze lub tablecie bez konieczności pobierania czegokolwiek. To intuicyjna, piękna matematyka. I co najlepsze, całkowicie za darmo.


Desmos jest używany przez studentów, nauczycieli, naukowców i pasjonatów matematyki w 170 krajach. Przyłącz się do zabawy!

Uruchom kalkulator.  


Stwórz za pomocą suwaków dynamiczne wykresy (możliwość animacji).


Po prostu dodaj suwaki.Od algebry wstępnej po statystykę, tabele są najbardziej lojalnym sojusznikiem w walce o organizowanie i wizualizację danych.


Tabele danych.Oto tylko kilka z ogromnej liczby wykresów wykonanych przez użytkowników Desmosa:


https://www.desmos.com/calculator/zhre78arcs https://www.desmos.com/calculator/qwhyjmgvjo
https://www.desmos.com/calculator/vymzvpqp3k https://www.desmos.com/calculator/4nnrucgaxo


 

Desmos może nawet posłużyć do analizy i sprawdzenia wiedzy uczniów.

 

PRZEWODNIK UŻYTKOWNIKA (PL) DESMOS

Dowiedz się więcej na temat tworzenia wykresów funkcji, kreślenia tabel danych, oszacowania równań, badania transformacji  i wiele więcej! Jeśli masz pytania, na które tutaj nie znajdziesz odpowiedzi, wyślij maila na calculator@desmos.com.

GIFsmos - tworzenie animowanych gifów z wykresów Desmos.