+ Pokaż spis treści

ChronoZoom

ChronoZoom


ChronoZoom 2 w HTML5 jest projektem Open Source poświęconym wizualizacji historii. To narzędzie edukacyjne dla nauczycieli i uczniów, którzy chcą umieścić wydarzenia historyczne w perspektywie czasowej. Interaktywne kalendarium historii świata, może zawierać wiele warstw , dzięki czemu można zobaczyć, jak wydarzenia i epoki się nakładają . W obrębie każdego interwału czasowego może być wyświetlanych wiele filmów, obrazów i tekstów (na stronie źródłowej jest ich już koło 7 tys.).
 

  • Przeznaczony do pracy na niemal każdej nowoczesnej przeglądarce, w tym Internet Explorer, Firefox , Chrome , Opera i Safari.
  • Przeznaczony do pracy na dowolnym sprzęcie , który obsługuje te przeglądarki: PC, Mac, urządzenia z systemem Android i iPady. Działa na większości smartfonów.
  • Jest całkowicie za darmo i zawsze będzie - nigdy nie będziesz poproszony o upgrade do konta premium lub narażony na reklamy podczas korzystania z ChronoZoom. Jest to darmowy, otwarty zasób edukacyjny.
  • Narzędzie do opowiadania o historii - ChronoZoom pozwala tworzyć osie czasu, dzielić się nimi i dokonywać prezentacji na ich podstawie.
  • Bezpiecznie i pewnie - podczas tworzenia osi czasu w ChronoZoom zostaniesz poproszony o podanie albo Microsoft Live ID , Google ID lub identyfikatora Yahoo. Kiedy już to zrobisz to będziesz miał swoje własne miejsce, w którym można tworzyć linie czasu. Można je udostępniać komukolwiek zechcesz, ale tylko Ty będziesz mógł je edytować.
Nauczanie z ChronoZoom


Projekt ChronoZoom oferuje trzy przykładowe jednostki lekcyjne , które można pobrać. Znajdziemy tu przykładowe materiały (edytowalne) i szablony (z możliwością ich konfigurowania) do tworzenia treści na ChronoZoom.


[informacje ze strony producenta]