+ Pokaż spis treści

Bogdan Wróbel

Bogdan Wróbel


Bogdan WróbelPochodzi z Tarnowskich Gór,  ale jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie studiował  polonistykę oraz filozofię, więc może dlatego ceni sobie nie tylko dobrą literaturę i film, lecz również wszelkie logiczne zadania lub gry, wymagające zmysłu strategicznego – przede wszystkim scrabble i brydż.

Dał się poznać jako twórca i organizator całego szeregu bardzo różnorodnych edukacyjnych przedsięwzięć o znaczeniu ogólnopolskim – m. in. portalu  Edukator.pl, cyklu kilkudziesięciu filmów animowanych Podstawowe Pojęcia Ekonomiczne (będące w wielu gimnazjach i liceach atrakcyjną pomocą w nauczaniu podstaw przedsiębiorczości), a ostatnio multimedialnego narzędzia służącego do kreowania pomocy szkolnych na miarę XXI wieku o tajemniczej nazwie Mapptipe. Jako egzotyczną ciekawostkę warto wymienić jeszcze zredagowanie i wydanie książki, będącej prawdziwym rarytasem dla wszystkich miłośników "kraju kwitnącej wiśni" – zbioru najsłynniejszych baśni japońskich: "Zasmarkane dziecko bogów" autorstwa Kazuko Adachi.

Szkołę budował w sensie całkiem dosłownym, bo nie tylko zatrudniał w niej wszystkich pracowników, ale też siedzibę na Stryjeńskich 21 przeobraził z  tzw. stanu surowego – czyli gołych murów – w funkcjonalny i estetyczny budynek, służący od kilkunastu już lat kolejnym rocznikom uczniów.

Nie jest zwolennikiem ustandaryzowanych, "masowych" testów i dlatego osobiście egzaminuje wszystkich kandydatów, samemu przygotowując specjalnie dla nich niestandardowe zadania oraz prowadząc zindywidualizowane rozmowy kwalifikacyjne, które po pierwsze decydują o przyjęciu do szkoły, a po drugie – i ważniejsze! – dostarczają informacji rodzicom i nauczycielom, jak najlepiej pomóc młodemu człowiekowi wykorzystać istniejący w nim potencjał.