+ Pokaż spis treści

Algodoo


Algodoo


Algodoo to idealne narzędzie do tworzenia interaktywnych scen. Dostępny za darmo na Mac i PC (dla iPada jest dostępny w App Store).


Za pomocą prostych narzędzi do rysowania możemy przetestować swoje pomysły, lub sprawdzić działanie pewnych praw fizycznych. Jego możliwości są prawie nieograniczone, a wszystko w intuicyjnej formie.


Strona i program w języku angielskim (dostępne tłumaczenia między innymi pl). Wymaga instalacji.


Algodoo tworzy nową synergię między nauką i sztuką


Algodoo jest unikalnym oprogramowaniem symulacji 2D z  Algoryx Simulation AB . Algodoo jest zaprojektowany w zabawny, kreskówkowy sposób , co czyni go idealnym narzędziem do tworzenia interaktywnych scen. Poznawaj fizykę, buduj niesamowite wynalazki, projektuj fajne gry lub eksperymentuj z Algodoo w swoich klasach szkolnych. Algodoo pobudza kreatywność uczniów, umożliwia i motywuje do zdobywania wiedzy podczas zabawy.


Funkcjonalność


Z Algodoo można tworzyć sceny symulacji przy użyciu prostych narzędzi do rysowania i gotowych obiektów takich jak pudełka, okręgi, wielokąty, koła zębate, liny i łańcuchy. Łatwa interakcja z obiektami za pomocą kliknij i przeciągnij, przechyl i potrząśnij. Edytuj i zmieniaj przez obracanie, skalowanie, przesuwanie, wycinanie lub powielanie obiektów.


Elementy fizyczne


Można też dodać więcej fizyki. Dostępne są elementy takie, jak: płyny, sprężyny, zawiasy, silniki, stery, promienie światła, znaczniki, soczewki. Algodoo także pozwala poznać i bawić się z  parametrami różnych zjawisk czy procesów, takich jak grawitacja, tarcie, odbicie, załamanie, itp.


Analiza i wizualizacja


W celu głębszej analizy można również uwidocznić wektory sił, prędkości i pędu. Można również wskazać składowe X, Y wektorów i kąty.


Algobox - udostępnianie scen


W Algobox, dostępna jest biblioteka z ponad 50 000 scen, można łatwo zapisywać i dzielić się swoimi dziełami z przyjaciółmi lub przeglądać i pobierać sceny utworzone przez innych użytkowników. Algobox jest łatwo dostępny z poziomu Algodoo lub ze strony internetowej Algobox (zasoby).


Społeczność


Duża i aktywna społeczność, zaangażowani nauczyciele, rodzice i dzieci. Tu można dyskutować i dzielić się swoimi przemyśleniami na temat Algodoo.


Technologia


Algodoo oparte jest o najnowsze technologie, z  Algoryx Simulation AB , do interaktywnej symulacji.


Algodoo działa w systemie Windows i Mac OS. Algodoo jest zoptymalizowany dla procesorów Intel ® dla PC i systemów interaktywnych tablic, takich jak SMART Board.


Po ściągnięciu i zaistalowaniu programu możemy go uruchomić w wersji angielskiej. W menu na górze po lewej (lub z okna powitalnego) dokonujemy m.in. wyboru języka.

 Ekran powitalny pokaże okno z podstawowymi elementami pozwalającymi rozpocząć pracę z programem.

 Tu możemy dokonać wyboru opcji ustawień i zapoznać z podstawowymi elementami programu.

 Ustawienia.

 Samouczki.

 Lekcje.

 Linki