+ Pokaż spis treści

Aktywny Obraz

AKTYWNY OBRAZ


1. Zachowanie detalu


Szczegół aktywowany (po najechaniu myszką): szczegół reaguje zgodnie z wybranymi parametrami (Ustawienia / Mysz nad / Oświetlenie): wybór koloru i jasności.


Szczegół wybrany (po kliknięciu): detal reaguje zgodnie z wybranymi parametrami:

 • Kontur (Ustawienia / Wybierz / Kontur): wybór koloru, przezroczystości, jasności i grubości obrysu.
 • Rozmycie (Ustawienia / Wybierz / Rozmycie): Wybór rozmycia reszty obrazu (kolor i przejrzystość).
 • Pojawia się Tekst (Komentarz lub pytanie-odpowiedź)  lub startuje nagranie.


Powiększenie: szczegół jest powiększany (w maksymalnej rozdzielczości) przy następnym kliknięciu po dokonaniu wyboru, jeśli zaznaczono "Detal powiększany" w zakładce "Utwórz szczegóły"


 • Czas trwania (Ustawienia / Zoom / Czas): tempo pojawiania się i znikania powiększanego detalu.
 • Rozmycie (Ustawienia / Zoom / Rozmycie): Wybór rozmycia reszty obrazu (kolor i przejrzystość) podczas powiększania.


2. Pasek przycisków


Pasek przycisków w prawym górnym rogu aktywnego obrazu zawiera cztery przyciski, z wyjątkiem szablonu "harmonijka", który zawiera tylko trzy, gdyż "ogólny opis" w tym trybie znajduje się w pierwszej zakładce harmonijki. Z tym wyjątkiem, wszystkie szablony zawierają:

 • "Ogólny opis": Ten przycisk wyświetla tytuł i komentarz ogólny związany z aktywnym obrazem (wpisany w zakładce "Komentarze")
 • "Pokaż szczegóły" długie kliknięcie tego przycisku  wyświetla wszystkie szczegóły obecne w obrazie.
 • "O Aktywnych obrazach": Ten przycisk otwiera okno, informujące o prawach do oprogramowania.
 • "Pełny Ekran": Ten przycisk otwiera aktywny obraz na pełnym ekranie. Wychodzimy z trybu pełnego ekranu, klikając w tym samym miejscu nowy przycisk “Opuść Pełny Ekran”.


3. Okienko metadane


Okienko metadane, na dole aktywnego obrazu jest dedykowane do zapisów dotyczących prawa do korzystania z obrazu, na którym oparty jest aktywny obraz i  praw użytkowania samego obrazu aktywnego. zobacz Metadane.


4. Użyj trybu audio


Podczas wyświetlania obrazu aktywnego w trybie audio, nagranie startuje w momencie wyboru szczegółu. Dostępny pasek kontroli dźwięku oferuje:

 • przycisk "Pauza / Wznów", do kontroli odtwarzania komentarza, pytania lub odpowiedzi;
 • przycisk "Włącz / Wyłącz dźwięk";
 • "Powtórz", aby wysłuchać ponownie komentarza, pytania lub odpowiedzi;
 • regulacja głośności.


5. Tryb korzystania w tablecie


Wygląd obrazu aktywnego  w cyfrowym tablecie jest inny, ponieważ zastosowania są różne. Obraz aktywny jest przystosowany do użycia dotykowego , w którym nie ma szczegółów po najechaniu myszą. Dotknięcie palcem wybiera szczegół, drugie zaczyna powiększanie, jeśli ta opcja jest włączona, i trzecie odznacza szczegół.


Są dwa paski narzędziowe, które możesz w każdej chwili otwierać i zamykać, klikając rozwijane menu. Te paski narzędzi zawierają:

 • Górny pasek narzędziowy: cztery przyciski znajdujące się także w innych trybach. Tylko przycisk "Pokaż wszystkie szczegóły" zachowuje się inaczej, ponieważ pozostaje aktywny do następnego dotknięcia lub wyboru szczegółu, które go wyłączają. Jeśli wybrany tytuł jest zbyt długi, pojawiają się strzałki do przewijania tekstu.
 • Dolny pasek narzędziowy: kilka przycisków ponumerowanych zgodnie z Twoją liczbą detali. Możesz przejść do szczegółów, bez przechodzenia przez obrazek. Kolejność szczegółów ustalasz na liście szczegółów. zobacz “Tworzenie detali”


Parametry modyfikowalne są zredukowane, aby pomieścić jak największą liczbę urządzeń. Parametry modyfikowalne to:


Rozmycie (Ustawienia / Wybierz / Rozmycie) : wybór zatarcia reszty obrazu ( kolor i przejrzystość) przy wyborze, powiększaniu i wyświetlaniu wszystkich szczegółów.


Zoom ( Ustawienia / Zoom / Rozmycie) : wybór zatarcia reszty obrazu ( kolor i przejrzystość) podczas powiększania, dostosowanie prędkości zoomu ( funkcja ta nie może być zagwarantowana , ponieważ zależy to od wydajności urządzenia wyświetlającego).


6. Korzystanie z trybu Quiz


Tryb Quiz występuje we wszystkich szablonach: harmonijka, chmurki, przyciski i audio.

 • Pytanie pojawia się po wyborze szczegółu. Odpowiedź odsłania się po kliknięciu przycisku "Odpowiedź".
 • Jeśli quiz ma blokadę, pierwszy wybór szczegółu pokazuje pierwsze pytanie i pole, w którym możesz wprowadzić kod odblokowujący (wybrany podczas tworzenia pytań / odpowiedzi). Gdy kod zostanie zatwierdzony, przycisk "Odpowiedź"  jest dostępny dla tego i każdego innego detalu. Kod jest wymagany tylko dla pierwszej odpowiedzi i to odblokowuje wszystkie inne ale jest reaktywowany przy każdym wznowieniu aktywnego obrazu.