Proszę czekać, trwa ładowanie prezentacji
Proszę czekać, trwa generowanie podglądu
Tworzymy kurs

(czyli małą "lekcję" o Leonardzie da Vinci).

Edukator posiada wszechstronne narzędzie do budowania i publikowania złożonych przez użytkownika kursów.

W pierwszej kolejności przejdźmy do kursów z menu kompasu.
Oto strona obsługi kursów. Jak na razie jest tu trochę pusto, więc przejdźmy do rzeczy. Klikamy na przycisk: „Nowy kurs”.
Uzupełniamy niezbędne informacje, czyli nadajemy tytuł, krótki opis, status, kolejność działania oraz tagi (kilka słów charakteryzujących nasz kurs).

Klikamy: "Utwórz kurs".
Widzimy tryb obsługi nowo utworzonego kursu. Jest tu wiele opcji, spis materiałów (czyli lekcji kursu), lista grup uczestniczących w kursie, użytkownicy i wiele innych.

Najpierw jednak musimy zbudować strukturę lekcji; przejdźmy więc do zakładki: „Lekcje kursu”.
Teraz przeciągnij i upuść przygotowane wcześniej materiały lub pobierz je z dysku komputera; możesz też skorzystać z wyszukiwarek w menu górnym strony.
Dodałam jako pierwszą część kursu stronę zawierającą życiorys Leonarda, następnie stworzyłam galerię sławnego szkicownika artysty, dodając kolejne zdjęcia jako materiały pomocnicze.
Tworząc kolejne części kursu, możesz wykorzystać filmy, prezentacje, pliki tekstowe i multimedialne. Ja dodałam jeszcze jedną galerię (tym razem złożoną z obrazów Leonarda), a na koniec film dokumentalny znaleziony w sieci.

Pamiętaj, że twój kurs może sprawdzać wiedzę użytkownika; wystarczy, że wpleciesz w niego, przygotowane wcześniej, testy .
Jak uporasz się z budową kursu, kolejnym krokiem jest zaproszenie uczestników. Ja wybrałam ich z moich znajomych, ale możesz także dodać całe grupy do twojego kursu. Jeśli jednak chcesz podzielić się nim na całym portalu (czyli upublicznić kurs), wystarczy, że przełączysz tę funkcję w zakładce: „Właściwości kursu”.
Taką wiadomość otrzyma każda osoba, którą dodałeś do kursu. Teraz musi go tylko rozpocząć.
I oto pierwsza strona rozpoczętego kursu. Jak widzisz, z lewej strony mamy menu, na którym znajdują się ułożone wcześniej materiały. Czytamy i uczymy się, a następnie przechodzimy do kolejnej części kursu, czyli w tym przypadku: galerii szkicownika.
Jak widzisz, pojawiło się nowe menu z lewej strony z materiałami dołączonymi (w tym przypadku tworzą one galerię). Jeśli menu zasłania treść, możesz je zwijać lub całkiem chować za pomocą żółtej ikonki na górnym pasku obsługi.
Na koniec kursu oglądamy film o życiu Leonarda :)
I ostatnia ważna rzecz, którą musisz wiedzieć o kursach: masz możliwość śledzenia postępów twoich uczniów. Dowiesz się, jak wiele materiału przerobili.

W prosty sposób możesz też wykonywać raporty oraz zapisywać je w formacie Excel do dalszej pracy.

Powodzenia :)
preloader
Czas trwania slajdu sekund
Poprzedni
Następny
Sprawdź
Wczytywanie...
Włącz autoodtwarzanie
Opis do slajdu
Źródła
Opis do slajdu
[x]