Login:
Hasło:
zapomniałem hasło
zarejestruj się
skórka:
PPE 4
Scenariusze lekcji

KOMPLET SCENARIUSZY W FORMACIE PDF

 

Negocjacje

TEMAT LEKCJI: Negocjacje na sześć z plusem

  • CELE LEKCJI:
    DYDAKTYCZNE: uczeń uczy się czym „negocjacje” i jak je prowadzić (schemat ich przeprowadzania).
    POZNAWCZE: uczeń ćwiczy negocjowanie na przykładach „z życia wziętych”.
     
  • CZAS ZAJĘĆ: 45 minut
     
  • METODY: film, scenki rodzajowe, praca w grupach, praca z zeszytem
     
  • ŚRODKI DYDAKTYCZNE: odtwarzacz DVD połączony z komputerem, telewizorem lub tablicą multimedialną, kartki z wydrukowanymi elementami negocjacji i z opiami scen do odegrania (załączniki)
     
  • PROPONOWANY PRZEBIEG ZAJĘĆ:
  1. Nauczyciel zapisuje na tablicy słowo: NEGOCJACJE. Pyta uczniów, z czym kojarzy im się to słowo, uczniowie odpowiadają, nauczyciel może zapisać to na tablicy.
  2. Nauczyciel prezentuje film p.t. „Negocjacje”.
  3. Nauczyciel dzieli uczniów na 4 grupy (5-6 osobowe). Uczniowie mają za zadanie w grupach przeprowadzić scenkę prezentującą negocjacje dotyczącą wyznaczonych przez nauczyciela sytuacji (załącznik nr 2). Uczniowie mają podczas prezentacji pokazywać kartki z poszczególnymi elementami negocjacji, tak jak w filmie (załącznik nr 1). Uczniowie mają 15-20 minut na przygotowanie scenki. Każdą należy nagrodzić brawami.
  4. Podsumowanie i zakończenie lekcji: Nauczyciel pisze na tablicy (albo wiesza na niej wcześniej przygotowany arkusz z napisami) i poleca przepisać  do zeszytów elementy dobrych negocjacji (w załączniku nr 1).

ZAŁĄCZNIK NR 1
ZAŁĄCZNIK NR 2

wszelkie prawa zastrzeżone © 2007 Fundacja Nauka i Wiedza