skocz do:

Prezentacje

Seria multimedialnych internetowych prezentacji, które dotykają ważnych tematów dotyczących nowych technologii w edukacji oraz ich bezpiecznego stosowania w praktyce.
wybierz ...

Filmy

Krasnoludki 2.0 to zestaw filmów animowanych, przygotowanych w ramach projektu KURSOR. Animacje w lekki i dowcipny sposób pokazują wybrane zagrożenia, z jakimi mogą się zetknąć  wszyscy korzystający z nowoczesnych technologii.
wybierz ...

Gra Rufus w opałach

Gracz, wcielając się w postać młodego bohatera, towarzyszy mu w jednym z wielu szkolnych dni i podejmuje decyzje, które mają wpływ na dalszą rozgrywkę. Wybory, przed jakimi staje gracz dotyczą spraw błahych (wyłączać czy nie wyłączać telefonu na lekcji) i znacznie groźniejszych sytuacji (spotkać się z nieznajomym poznanym online czy zrezygnowac z takiego spotkania).

Gra wymaga zainstalowania wtyczki FlashPlayer.
więcej ...

Spoty społeczne

Spoty są uzupełnieniem treści przedstawionych w filmach animowonaych, jednak mogą być też wykorzystywane na lekcjach jako samodzielny materiał.  Trzy krótkie filmy - „123Qwerty”, „Piraci” i „Torebki” podkreślają konieczność zachowania ostrożności w czasie korzystania z dobrodziejstw Internetu.
wybierz ...

Przewodniki

Przewodniki stanowią podsumowanie dwóch bardzo istotnych dla bezpiecznego korzystania z  Internetu tematów – dbania o hasło i zachowania prywatności. 

Przewodniki są w formacie PDF. Aby je otworzyć należy mieć zainstalowany odpowiedni program (np. Adobe Acrobat Reader).

zobacz ...