Edukator
Edukator
 
Edukator
Edukator
Edukator
Mapptipe
Mapptipe
Mapptipe
Edukator
Zaloguj się poprzez Facebook
Zaloguj się poprzez Google
Zarejestruj się
Najnowocześniejszy polski portal edukacyjny.
OTWARTY dla wszystkich.
Szukaj...
wyszukiwanie zaawansowane

Bogdan Wróbel


Bogdan WróbelPochodzi z Tarnowskich Gór,  ale jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie studiował  polonistykę oraz filozofię, więc może dlatego ceni sobie nie tylko dobrą literaturę i film, lecz również wszelkie logiczne zadania lub gry, wymagające zmysłu strategicznego – przede wszystkim scrabble i brydż.

Dał się poznać jako twórca i organizator całego szeregu bardzo różnorodnych edukacyjnych przedsięwzięć o znaczeniu ogólnopolskim – m. in. portalu  Edukator.pl, cyklu kilkudziesięciu filmów animowanych Podstawowe Pojęcia Ekonomiczne (będące w wielu gimnazjach i liceach atrakcyjną pomocą w nauczaniu podstaw przedsiębiorczości), a ostatnio multimedialnego narzędzia służącego do kreowania pomocy szkolnych na miarę XXI wieku o tajemniczej nazwie Mapptipe. Jako egzotyczną ciekawostkę warto wymienić jeszcze zredagowanie i wydanie książki, będącej prawdziwym rarytasem dla wszystkich miłośników "kraju kwitnącej wiśni" – zbioru najsłynniejszych baśni japońskich: "Zasmarkane dziecko bogów" autorstwa Kazuko Adachi.

Szkołę budował w sensie całkiem dosłownym, bo nie tylko zatrudniał w niej wszystkich pracowników, ale też siedzibę na Stryjeńskich 21 przeobraził z  tzw. stanu surowego – czyli gołych murów – w funkcjonalny i estetyczny budynek, służący od kilkunastu już lat kolejnym rocznikom uczniów.

Nie jest zwolennikiem ustandaryzowanych, "masowych" testów i dlatego osobiście egzaminuje wszystkich kandydatów, samemu przygotowując specjalnie dla nich niestandardowe zadania oraz prowadząc zindywidualizowane rozmowy kwalifikacyjne, które po pierwsze decydują o przyjęciu do szkoły, a po drugie – i ważniejsze! – dostarczają informacji rodzicom i nauczycielom, jak najlepiej pomóc młodemu człowiekowi wykorzystać istniejący w nim potencjał.